.

.

New
Бесконечност Соединение Микроскоп--AmScope Материјали 40X-2500X Бесконечност Соединение Микроскоп + 10MP Камера Win7 & Mac OS

Бесконечност Соединение Микроскоп--AmScope Материјали 40X-2500X Бесконечност Соединение Микроскоп + 10MP Камера Win7 & Mac OS

DEN 46764.00
DEN 91695.36

Стока
Достапно.

Намалувањето објектив овозможува на исто поле на гледање на слики на екранот на вашиот компјутер, како оние што се гледа преку eyepieces.0 Врска
Лесен за Инсталација и Работа
Целосно Обложени Оптички Систем со Висока Резолуција
Кристално Јасни И Остри Слики
Прецизна Механичка Контрола На Системот
Назад Nosepiece Дизајн за Пространа Операција Соба
Kohler Осветлување Систем со Областа Дијафрагмата за Осветлување Контрола
30 Степен Наклонети, 360 Степени Swiveling, Trinocular Siedentopf Глава
Шест Зголемување Нивоа : 40 X, 100 X, 250 X, 400 X, 1000 X и 2500 X
Интензитетот-Променлива Пренесува Халоген Осветлување Систем
Abbe Кондензаторот со Ирис Дијафрагмата и Замав Надвор Филтер Држач
Решетката и Крило на Вредноста на Кондензаторот
Ниска Позиција Коаксијален Фаза Движење Контрола На Копчиња
Dual Страна Коаксијален на Грубата и Фината Фокус Контрола
Прилагодливи Interpupillary Растојание
Прилагодливи Диоптријата на Окуларна
Издржливи Фрлија Алуминиум Рамка Стои со Дамка Отпорни Глеѓ Заврши
Четири Бесконечност Цели : 4 X, 10 X, 40 X, 100 X
Две Групи на Широко Поле Eyepieces : Широко Поле 10 X (22mm Поле на Гледање) и 25 X
Голем Двоен Слој Механички Фаза со Дамка Отпорни Заврши
Нагорниот Фаза Затка за Заштита на Цели и Слајдови
Компатибилен со Широк Спектар на дополнителна опрема, Вклучувајќи Фаза Контраст и Darkfield Кондензатори
Произведени според ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандарди
Одлична Пет (5) Година Фабриката Гаранција
Спецификации :
Оптички Систем : бесконечност коригира
Nosepiece : назад, топката имајќи четворни
Раководител : Siedentopf trinocular главата, 30-степен склони
Окулар : WH10 X/22mm и WH25 X/9
Цели : бесконечност цел 4 X, 10 X, 40 X (пролет), 100 X (пролет, масло)
Фокусирајќи се : ниска позиција коаксијален фокус систем
Interpupillary Прилагодување Механизми : 2-3/16" - 3-0" (55 - 75mm)
Механички Фаза : 7.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
1500X - 3000X
Број На Модел На:
TNJY690C-10MA
Зголемување На Односот На:
40X-2500X
Свеж

Избор на клиенти