.

.

New
Зум Стерео Микроскоп-AmScope Материјали 8X-80X Заеднички Главна Цел (СМО) Зум Стерео Микроскоп + 8MP Камера

Зум Стерео Микроскоп-AmScope Материјали 8X-80X Заеднички Главна Цел (СМО) Зум Стерео Микроскоп + 8MP Камера

DEN 159804.00
DEN 313342.08

Стока
Достапно.

Тоа доаѓа со првокласен квалитет и прифатлива цена. • Елементи на повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 1-3 дена по приемот на вашата исплата потврда и можете да ги добиете во рок од 10-28 работни дена.31 v / лукс-sec (550nm) Рамка го Оценувате : 27fps @800x600, 8fps @1600x1200, 1.088 mm(V), дијагонала 6.
Овој микроскоп е одлична за многу апликации.8,000,000 пиксели) Намалување на Леќа : 0.5 X Пиксели, Големина : 1.0 Зум Опсег : 1 : 10 сооднос Диоптријата на Вредноста : ±5dp Поле на Гледање : 26mm @ 8 X; 5mm @ 80 X Работа на Далечина : 78mm Јасно Стаклена Плоча : 95mm во дијаметар Бело/Црна Пластична Плоча : 95mm во дијаметар Инцидент (Врв) Осветлување : 30-LED матрица Преносливи (Дното) Осветлување : круг одраз LED-плоча Напојување : 100 - 240 V AC, 50/60 Hz, автоматско префрлање Димензија : 37cm X 24cm x 50cm (14-3/8" x 9-1/2" x19-1/2")
Камерата Спецификации :
Сензор : Aptina Посебен Сензор Големина : 1/2.9 fps @3264x2448 Изложеност : 0. Видео во живо и уште фотографирање може да се постави во различни резолуции истовремено. На user-friendly софтвер за Windows нуди напредни функции, вклучувајќи Крои, ЕДФ (Продолжува Длабочина од Фокус), видео снимање, мерење и функции.
Карактеристики :
Прифатлива висок квалитет Заеднички Главна Цел (СМО) stereomicroscope со 8 MP дигитална камера Нуди микроскопија систем со 8 X-80 X зголемување моќ опсег 20 степен склони 360 степени swiveling trinocular главата со 10 X екстремни widefield оптика Focusable 22mm широко поле 10 X eyepieces Висока резолуција со голема рамност и Остар контраст стерео исправено слики во текот на СУПЕР widefield на гледање Кристално јасна оригинални вистински слики во боја Точни усогласување обезбедување на замор-слободен долго време гледање на Целосна оптичко стакло елементи Прецизни земјата стакло леќи Прилагодливи interpupillary растојание Гума око-чувари вклучени CE одобрување електрични апарати Произведени Според ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандард Одлични Пет (5) Година Фабриката Гаранција
Спецификации :
Раководител : 20 степен склони 360 степени swiveling trinocular Окуларот : 22mm екстремни widefield 10 X eyepieces Цел : 0.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
видео микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
PMYXG240T-8M
Зголемување На Односот На:
8x-80x
Свеж

Избор на клиенти