.

.

New
Лабораторија Соединение Микроскоп--AmScope Материјали 2000X LED Лабораторија Trinocular Соединение Микроскоп w 3D Механички Фаза + 3MP Камера

Лабораторија Соединение Микроскоп--AmScope Материјали 2000X LED Лабораторија Trinocular Соединение Микроскоп w 3D Механички Фаза

DEN 18612.00
DEN 36493.44

Стока
Достапно.

8 GHz или повисок, USB2.8 m) USB Кабел
Едно CD со Софтвер, Возач и Корисникот Инструкции
Нето тежина : 12 кг
Испорака тежина : 14 lbs
Плаќање : • Ние го прифаќаме Alipay тука.0 v / лукс-sec (550nm)
Рамка го Оценувате : 43fps @680x510, 22fps @1024x768, 8fps @2048х1536
Изложеност : 0.19 mm)
Резолуција : 2048 x 1536 (прибл.0 Дигитална Камера со Намалување Леќа
Една 6' (1.5 X
Пиксели, Големина : 3.3,200,000 пиксели)
Намалување На Леќа : 0. Видео во живо и уште фотографирање може да се постави во различни резолуции истовремено.
Карактеристики :
30 степен склони 360 степени swiveling Siedentopf trinocular глава
Висок квалитет на прецизни оптичко стакло елементи
Лесно да прикачите микроскоп камера или дигитални imager
Осум зголемување прилагодувања, 40 X-80 X-100 X-200 X-400 X-800 X-1000 X-2000 X
Четири Achromatic цели, DIN 4 X, 10 X, 40 X(S), 100 X(S,Масло)
Два пара на widefield eyepieces : WF10 X и WF20 X
Прилагодливи interpupillary растојание
Прилагодливи окуларни диоптрија
Променлива интензитет на осветлување
Коаксијален на грубата и фината се фокусира на вредноста
Фокусирајќи копчиња се на двете страни
Фаза нагорен движење за заклучување го штити цели и слајдови
Дамка-отпорни двоен слој механички фаза
NA1. Тоа е совршен микроскоп за наставниците и учениците вклучувајќи ги и оние во медицинско училиште, или со голема во биологијата. Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да потрае до 28 бизнис. • Елементи на повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 1-3 дена по приемот на вашата исплата потврда и можете да ги добиете во рок од 10-28 работни дена.0 порта
Напреден софтвер за Windows :
- нуди крои, ЕДФ, видео снимање и мерење функции
- спроведува мерки за должина, агли, arcs, области и др.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
1500X - 3000X
Број На Модел На:
TNJY120B-3M
Зголемување На Односот На:
2000X
Свеж

Избор на клиенти