.

.

New
Дигитални Соединение Микроскоп-AmScope Материјали 40X-2000X LED Monocular Дигитални Соединение Микроскоп w 3D Сцената и 1.3 MP Камера

Дигитални Соединение Микроскоп-AmScope Материјали 40X-2000X LED Monocular Дигитални Соединение Микроскоп w 3D Сцената и 1.3 MP

DEN 11137.00
DEN 21837.60

Стока
Достапно.


• Елементи на повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 1-3 дена по приемот на вашата исплата потврда и можете да ги добиете во рок од 10-28 работни дена. Вашиот производ ќе пристигне во фабрика запечатена кутија со мало вредност над 1.0 Микроскоп Дигитална Камера со Намалување Леќа Една 6' (1.1 v / лукс-sec (550nm) Рамка го Оценувате : 50fps @320x256, 26fps @640x512, 15fps @1280 x 1024 Изложеност : 0. Затоа,вашиот.
Микроскоп Карактеристики : 30 степен склони 360 степени swiveling monocular главата Висок квалитет прецизни оптичко стакло елементи Осум зголемување прилагодувања, 40 X-80 X-100 X-200 X-400 X-800 X-1000 X-2000 X Четири Achromatic цели, DIN 4 X, 10 X, 40 X(S), 100 X(S,Нафта) Два пара на widefield eyepieces : WF10 X и WF20 X Прилагодливи interpupillary растојание Прилагодливи окуларни диоптрија Променлива интензитет на осветлување Коаксијален на грубата и фината се фокусира на вредноста се Фокусира копчиња се на двете страни на микроскоп Фаза нагорен движење за заклучување го штити цели и слајдови Дамка-отпорни двоен слој механички фаза NA1.25 Abbe Кондензаторот со ирис дијафрагмата & филтри Решетката и крило на вредноста на кондензаторот Произведени Според ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандард Одлични Пет (5) Година Фабриката Гаранција
Спецификации : Eyepieces : widefield, WF10 X и WF20 X Цели : Achromatic DIN 4 X, 10 X, 40 X(S), 100 X(S, Нафта) Глава : 30 степен склони 360 степени swiveling monocular Прилагодливи окуларни диоптрија Nosepiece : обновлив четворни Механички Фаза : 3-D двоен слој Големина : 4-5/8" x 5" (118mm x 127mm) - Патнички Опсег (X-Y) : 2-13/16" x 1-3/16" (70mm x 30мм) Кондензаторот : NA1.8 m) USB Кабел за Едно CD со Софтвер, Возач и Корисникот Инструкции Нето тежина : 12 кг Испорака тежина : 14 lbs
Плаќање :
• Ние го прифаќаме Alipay тука.2 µm G Чувствителност : 2.
Повратни информации :
• Ние се потпираат на Ali Express е Повратни информации и клиентите задоволство да се успее.3 MP дигитална камера наменета за изведување на наставата демонстрации, клинички испитувања и лабораториски апликации.

Детали

Drawtube:
Monocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
1500X - 3000X
Број На Модел На:
MNJY620B-M
Зголемување На Односот На:
40x-2000X
Свеж

Избор на клиенти