.

.

New
AmScope 7X-45X Инспекција Зум Стерео Микроскоп со Супер Голем Штанд

AmScope 7X-45X Инспекција Зум Стерео Микроскоп со Супер Голем Штанд

DEN 13958.00
DEN 27369.60

Стока
Достапно.


Овој микроскоп е корисно за многу апликации. Тоа доаѓа сосема нов во фабрика-запечатена кутија.5 : 1 за голем зум зголемување на опсегот, и 4" (100mm) кои работат на далечина. Дизајнирано за да се задоволат барањата на современото микроскопија апликации, овој опсег надминува сите очекувања.5 : 1) Континуирано Зум Зголемување на Опсегот 30мм Супер Widefield 10 X Eyepieces 4" (100mm) Голема Работа Дистанца од 45 степени.
Карактеристики : 7 X-45 X (6. Овој микроскоп нуди висока резолуција и добра длабочина во широко поле на гледање.75 mm) Работни Растојание : 4" (100mm) Диоптријата на Вредноста : +/-5dp Interpupillary Растојание : 2-3/16" - 2-15/16"(55-75mm) Бело/Црна Пластична Плоча : 3-3/4" (95mm) во дијаметар Додатоци : око-чувари и клипови
Пакување Листа : Еден Бинокуларна Стерео Зум Микроскоп Главата на Еден Пар на Супер Widefield Високо-Eyepoint 10 X Eyepieces Еден Столб Стојат со Супер Голем основна Плоча Еден Фокус Рек Едно Бело/Црна Круг Пластична Плоча на Еден Пар на Клипови Еден Пар на Око-чувари Еден Прашина Маска Упатството за Корисникот на Превозот Тежина : 25 кг
. Овој микроскоп е направен од страна на истата техничари и на истата производна линија како оптички инструменти за Leica, Zeiss, Nikon и Олимп. Нејзините 45 степен склони бинокуларна глава обезбедува лесен набљудување и гума eyeguards обезбеди натамошно удобност.5 X Зум Опсег : 6. Тоа е одлична за истражување на светот на површина детали и парична казна структури на различни материјали, како дрво, метал, лемење, phlx и скапоцен камен.

Детали

Drawtube:
Бинокуларна
Материјал:
Метал
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
SMZKY-1B
Зголемување На Односот На:
7X-45X
Свеж

Избор на клиенти