.

.

New
Остри Стерео Микроскоп-AmScope Материјали 10X-20X-30X-60X Остри Стерео Микроскоп + 1.3 MP USB Камера

Остри Стерео Микроскоп-AmScope Материјали 10X-20X-30X-60X Остри Стерео Микроскоп + 1.3 MP USB Камера

DEN 9305.00
DEN 18245.76

Стока
Достапно.

5 fps @1280 x 1024, 12. Тоа може да се користи во геологијата, шумарство, археологија, земјоделството и биологија.
Карактеристики : прифатлива голема стерео микроскоп со дигитална слика систем! 45 степен склони бинокуларна главата со заклучен во eyepieces Четири зголемување нивоа : 10 X-20 X-30 X-60 X Остри стерео исправено слики преку широко поле приказ на Висок квалитет на оригиналниот вистинската боја Непобедлива најниска цена Окуларни-цевка со прилагодливи диоптрија Точни усогласување обезбедување на замор-слободен долго час гледање Солиден метална рамка и арм-стои Целосна оптичко стакло елементи Прецизни земјата стаклена леќа Сите метални и машински делови Прилагодливи interpupillary растојание Изградена-во двата инциденти и преносливи Системи за осветлување Горна/долна халоген светла ГШ CE одобрување електрични апарати Екстра крушка, white/black основна плоча и гума око-чувари вклучени Непобедлива Најниска Цена Гарантира или Разликата Назад! Задоволство Гарантира или Вашите Пари Назад! Произведени според ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандард Одлични Пет (5) Година Гаранција од Производителот
Спецификации : Глава : 45 степен склони бинокуларна Widefield Окуларот : WF10 X & WF20 X Цел : 1 X, 3 X Диоптријата на Вредноста : +/-5dp Interpupillary Растојание : 2-3/16" - 2-15/16"(55-75mm) Работни Растојание : 2-1/8" (53mm) Матирано Стакло Цел Плоча : 3-3/4" (96mm) во дијаметар Бело/Црна Пластика Цел Плоча : 3-3/4" (96mm) во дијаметар Инцидент Осветлување : 12 V/10 W Пренесува Осветлување : 12 V/10 W Напојување : 110 V (220 V верзија е достапна) други Додатоци : еден пар на око-капи, еден пар на клипови и прашина маска
Камерата Спецификации : Резолуција : 1280 x 1024 (прибл. Ќе е подобро да се земе видео или. 1,310,000 пиксели) Сензор Големина : 1/3" (4.
- ги зачувува фотографии во BMP, TIFF, JPG, PICT, PTL или други формати
- уредување и процесот микроскопија слики на начин сличен на Photo Shop
- видео во живо и уште фотографирање може да се постави во различни резолуции истовремено Живот-време на слободен софтвер надградби
Пакување Листа : Еден Бинокуларна Микроскоп со Рака Напред Стојат, Врвот и Дното Светла и 1 X и 3 X Целите Еден 1.

Детали

Drawtube:
Бинокуларна
Материјал:
Метал
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
SESYG303-PZ-E1
Зголемување На Односот На:
10X-20X-30X-60X
Свеж

Избор на клиенти