.

.

New
Бум Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 2X-45X Бум Стерео Микроскоп со 80-LED Прстен Светлина + 1.3 MP Камера

Бум Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 2X-45X Бум Стерео Микроскоп со 80-LED Прстен Светлина + 1.3 MP Камера

DEN 50398.00
DEN 98819.52

Стока
Достапно.

Направен од страна на истата ОЕМ производители кои се обезбедува оптички инструменти за Leica, Zeiss, Nikon и Олимп, тоа доаѓа сосема нов во фабрика запечатена кутија и продажба на повеќе од $3,000.5 X Barlow Леќа : 0. 1,310,000 пиксели) Намалување на Леќа : 0. Испорака : • Ние само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO/FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите.
- дава вашиот компјутер екрани во исто поле на гледање како вашиот микроскоп е окуларот
- ги зачувува фотографии во BMP, TIFF, JPG, PICT, PTL или други формати
- уредување и процесот микроскопија слики на начин сличен на Photo Shop
- видео во живо и уште фотографирање може да се постави во различни резолуции истовремено Живот-време на слободен софтвер надградби
Пакување Листа : Еден Trinocular Стерео Зум Главата на Еден Пар на Екстремни Widefield Eyepieces, WF10 X/22 Еден Barlow Леќа Еден 3 D Двојно-Рака Бум Стојат Еден Фокус Рек Еден Пар на Око-Чувари Упатството за Корисникот за Микроскоп Една 80-LED Прстен Светлина со Прстен Монтажа Адаптер Еден 1. Тоа доаѓа со trinocular зум микроскоп со 30мм екстремни widefield високо-eyepoint eyepieces, сестрано 3 D двојно-рака бум застане и интензитет-променлива 80-LED прстен светлина.3 MP Висока Резолуција Дигитална Камера! 22 : 1 Екстремни Широк Зум Опсег! 14" (350mm) Супер Големи Работи на Далечина! Интензитетот Променлива 80-LED Светло Прстен Обезбедува Светла, Дури и Кул Осветлување! 45-Степен Склони Trinocular Главата со Екстремни Widefield Високо-Eyepoint Eyepieces 30мм WF10 X/22 Екстремни Widefield Eyepieces (види разликата во горната слика) Простум Стерео Остри Слики со Екстремни Widefield на Гледање И Окуларна-Цевки со Прилагодливи Диоптрија Прилагодливи Interpupillary Растојание Супер Висока Резолуција со Голема Рамност и Контраст Точни Усогласување Обезбедува Часа на Замор-Бесплатно Гледање Кристално Јасна Оригинални Вистински Слики во Боја Полна Оптичко Стакло Елементи Прецизни Земјата Стакло Леќи 3 D Разноврсна Двојно-Рака Бум Стојат Бум Стојат Опфаќа Голема Работна Површина Овозможува Посочувајќи Микроскоп Главата во Било која Насока Сакате! Тешки-Должност Фрлија Челик Стојат Заврши со Дамка Отпорни Глеѓ Солиден Солидна Екипа Челик База Сите Метални Механички Компоненти Гума Око-чувари Вклучени Произведени Според ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандард Одлични Пет (5) Година Фабриката Гаранција
Спецификации : Глава : 45-степен склони 360-степен swiveling trinocular Окуларот : 30мм екстремни widefield високо-eyepoint WF10 X/22 Цел : 0.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
ZM-4TN3-80-ТИТЕ ГОДИНИ-M
Зголемување На Односот На:
2X-45X
Свеж

Избор на клиенти