.

.

New
Поларизирана Металуршки Микроскоп--AmScope Материјали 50X-1500X Darkfield Поларизирана Металуршки Микроскоп + 1.3 MP Камера

Поларизирана Металуршки Микроскоп--AmScope Материјали 50X-1500X Darkfield Поларизирана Металуршки Микроскоп + 1.3 MP Камера

DEN 190210.00
DEN 372960.00

Стока
Достапно.


Оваа микроскопија систем е совршен за металуршки лаборатории и леарници за силикон обланда инспекција, интегрирано коло испитување, производство, контрола на квалитетот, и R&D апликации.
- дава вашиот компјутер екрани во исто поле на гледање како вашиот микроскоп е окуларот
- ги зачувува фотографии во BMP, TIFF, JPG, PICT, PTL или други формати
- уредување и процесот микроскопија слики на начин сличен на Photo Shop
- видео во живо и уште. 1,310,000 пиксели) Намалување на Леќа : 0. Тој нуди десет металуршки зголемување settings (50 X, 75 X, 100 X, 150 X, 200 X, 300 X, 500 X, 750 X, 1000 X & 1500 X) и четири повеќе нивоа на пренесува зголемување settings (400 X, 600 X, 1000 X & 1500 X).37 X намалување леќа вклучени дава вашиот компјутер екрани во исто поле на гледање како вашиот микроскоп е окуларот. На user-friendly софтвер за Windows нуди напредни функции, вклучувајќи Крои, ЕДФ (Продолжува Длабочина од Фокус), видео снимање, мерење и функции.0 порта Напреден софтвер за Windows :
- нуди Крои, ЕДФ, видео снимање и мерење функции
- спроведува мерки за должина, агли, arcs, области и др. Видео во живо и уште фотографирање може да се постави во различни резолуции истовремено. Тоа е одличен инструмент за двете металуршки (рефлектира) и биолошки (пренесуваат) апликации.14 ms~2000ms, РЕНТАБИЛНОСТ Авто & Прирачник Оперативен Систем : Windows XP/Vista/7/8 (32 & 64-битна), Mac OS X, Linux PC Барања се : ПРОЦЕСОРОТ е еднакво на Intel Core2 2. Тоа е идеален инструмент за металуршки, минерални и кристално идентификација.
Карактеристики : Напредна металуршки микроскопија систем со рефлектира и пренесуваат illuminations голема микроскоп за двете рефлектира и пренесуваат апликации Изградена-во поларизација систем со polarizer и аналитичар Изградена-во светло/темно поле на гледање систем со конверзија слајд Quintuple nosepiece со три дупки за светла областа цели и уште две за darkfield Седум infinitive План Achromatic цели вклучени Окулар со 0.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X - 1500X
Број На Модел На:
MEYXG520TA-M
Зголемување На Односот На:
50X-1500X
Свеж

Избор на клиенти