.

.

New
Биолошки Kohler Микроскоп--AmScope Материјали 40X-1600X Напредни Професионални Биолошки Истражувања Kohler Соединение Микроскоп

Биолошки Kohler Микроскоп--AmScope Материјали 40X-1600X Напредни Професионални Биолошки Истражувања Kohler Соединение Микроскоп

DEN 35020.00
DEN 68666.88

Стока
Достапно.

• Оштетени на Пристигнување : Кога ќе се пријавите на пратката, ве молиме проверете го тоа внимателно.Ве молиме оставете ги 5 ѕвезди во повратни информации до нас ако не сте задоволни со нашите производи и услуги. Тоа е идеален инструмент за напредни истражувања. • Елементи на повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 1-3 дена по приемот на вашата исплата потврда и можете да ги добиете во рок од 10-28 работни дена.
Најниска Цена за Истата Гарантира или Разликата Назад!
Задоволство Гарантира или Пари Назад!
Спецификации :
Nosepiece : топката имајќи quintuple
Interpupillary Прилагодување Механизми : 2-3/16" - 3-0" (55 - 75mm)
Механички Цевка Должина : 6-5/16" (160mm)
Раководител : trinocular анти-мувла гледање главата склони на 30 степен
Wide-Field Окуларот : WF10 X, P16 X
Achromatic Цели : 4 X, 10 X, 20 X, 40 X (пролет), 100 X (пролет, масло)
Фаза Димензии : 5-1/2"x 6-5/16" (140x160mm)
Фаза Патуваат Опсег : 2-3/4"x 2-0" (70x50mm)
Фокусирајќи се на Опсегот : 1-3/16" (30мм)
Поделба на парична Казна Фокус : 0.Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем. • Ве молиме ни e-mail пред да замине никакви негативни повратни информации или отворање каков било спор на Ali Express. Ние ќе ви помогнат да се реши проблемот. За нас : Am Scope е мисија е да ги промовираме интересот за унапредување на науката со тоа што високо-квалитетни микроскопа достапен за корисниците на сите економски средини. • Ние не сме одговорни за увозни давачки или такси. Затоа,вашите повратни информации е од исклучително значење за нас. Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да потрае до 28 дена или повеќе. Тоа доаѓа со пет висок квалитет цели (4 X, 10 X, 20 X, 40 X, 100 X), а Келер осветлување систем, 30 степен склони 360 степени rotatable надоместок-слободен trinocular главата, и 3-D механички фаза. Овој микроскоп е направен од страна на истата техничари и на истата производна линија како оптички инструменти за Leica, Zeiss, Nikon и Олимп.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
1500X - 3000X
Број На Модел На:
TYXG680A
Зголемување На Односот На:
40X-1600X
Свеж

Избор на клиенти