.

.

New
Trinocular 80-LED Микроскоп--AmScope Материјали 7X-90X Trinocular 80-LED Зум Стерео Микроскоп на Бум Стојат + 3MP USB Камера

Trinocular 80-LED Микроскоп--AmScope Материјали 7X-90X Trinocular 80-LED Зум Стерео Микроскоп на Бум Стојат + 3MP USB Камера

DEN 27967.00
DEN 54837.12

Стока
Достапно.

Дигитална камера фотографира уште микроскопија слики, потоци живеат видео записи на вашиот компјутер, и е компатибилен со Windows XP/Vista/7/8, Mac OS X и Linux. Испорака : • Ние само брод.3,200,000 пиксели)
Намалување На Леќа : 0. 80-LED прстен светлина обезбедува светла, кул и дури и осветлување.0 порта
Напреден софтвер за Windows :
- нуди крои, ЕДФ, видео снимање и мерење функции
- спроведува мерки за должина, агли, arcs, области и др. Микроскоп нуди висока резолуција, 1-1/4" (33mm) супер widefield на гледање, 13 : 1 голема зголемување зум опсег и 4" (100mm) долго време работи на далечина, обезбедување кристално јасни и остри слики.5 X намалување леќа вклучени дава вашиот компјутер екрани во исто поле на гледање како вашиот микроскоп е окуларот. Овој микроскоп е направен од страна на истата техничари и на истата производна линија што го прави оптички инструменти за Leica, Zeiss, Nikon и Олимп.0 Дигитална Камера со Намалување Леќа
Една 6' USB Кабел
Едно CD со Софтвер, Возач и Чекор-по-Чекор Корисникот Инструкции
Плаќање : • Ние го прифаќаме Alipay тука.0
Zoom Ratio : 13 : 1
Работното Растојание : 4" (100mm)
Поле на Гледање : 1-1/4" (33mm)
Диоптријата на Вредноста : +/-5dp
Interpupillary Растојание : 2-3/16" - 2-15/16"(55-75mm)
Тешки Фрлија Метал Бум Стојат Заврши со Дамка Отпорни Глеѓ
Додатоци : око-чувари
Испорака Тежина : 65 кг
Пакети : 2
Камерата Спецификации :
Сензор : Aptina MT9 T001 CMOS (боја)
Сензор Големина : 1/2" (6. Можете да ја уредувате и процесот слики на начин сличен на Photo Shop. На user-friendly софтвер за Windows нуди напредни функции, вклучувајќи Крои, ЕДФ (Продолжува Длабочина од Фокус), видео снимање, мерење и функции. Тоа е идеален инструмент за истражувачите, gemologists, engravers, собирачи и секој во phlx и електроника индустрии.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
SMSYG-3TY-80-ТИТЕ ГОДИНИ-3M
Зголемување На Односот На:
7x-90x
Свеж

Избор на клиенти