.

.

New
Мини HD 60X лупа микроскоп со LED светло преносни микроскоп за античкиот накит дијамант идентификација jade

Мини HD 60X лупа микроскоп со LED светло преносни микроскоп за античкиот накит дијамант идентификација jade

DEN 239.04

Стока
Достапно.


Употреба :
1, за накит оценување, финансии, даноци, печат собирање, електроника набљудување белешки, билети, e-mail, пари, картичка за хартија и печатење места. Може точно да брзо да се идентификуваат фалсификувани пари, многу висока резолуција, со инструмент може точно да се идентификуваат,
2, за индустријата за накит, може да се набљудуваат на внатрешната структура на камења, и руда примероци, анализа и идентификација на културни остатоци.
За печатење индустрија, текстилната индустрија, електронската индустрија, земјоделство, шумарство, храна, и други оддели на бактерии, инсекти набљудувања и истражувања.
3, за животните и растенијата примероци студија
Оперативен микроскоп
1, примерокот е поставен на рамна површина.
2, микроскоп исправена рака сместување, леќа надолу.
3, во слабо светло, вклучете го прекинувачот за вклучување LED осветлување.
4, преку eyepieces примерок слика е нејасна, може да биде на долу.
5, дел се фокусира цевка, додека не се најочигледен слика
Пакетот вклучува :
1 x Микроскоп
Здраво, драг пријател : Од вашите повратни информации е многу важен за нашиот бизнис развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги. Тоа само ќе ве однесе 1 минута. Ви благодариме!

Детали

Зголемување На Односот На:
500X & Под
Drawtube:
Monocular
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Карактеристики:
Висока Дефиниција,Преносни
Бренд Име:
Halojaju
Материјал:
Пластични
Број На Модел На:
miao-469
Број На Модел На:
преносни микроскоп
Употреба:
Дијамантски накит оценување, хартиените пари идентификација
Тип:
Оптички Инструменти
За животната средина:
Продавница за накит, внатрешна и надворешна
Батеријата:
Три пресврт тока електронски
Извор На Светлина:
Бела LED, виолетова LED пари детектор
Леќа:
смола леќа HD
тип-2:
Инструментација
Тип На Производ:
Мобилен зголемувачот со светла
Повеќе:
60 x
Свеж

Избор на клиенти