.

.

New
DV Стерео Видео Микрофон Микрофон за Сите видео камера 3,5 mm приклучок за микрофон и Дигитални dslr фото Камера DV видео камера

DV Стерео Видео Микрофон Микрофон за Сите видео камера 3,5 mm приклучок за микрофон и Дигитални dslr фото Камера DV видео камера

DEN 1288.80

Стока
Достапно.

Топло прашува за купувачите : за да ви даде подобра цена и да заштедите пари, можете да изберете превозот без следење, Ако избран превозот од "Yanwen Економски Воздух Пошта" "4 PX Сингапур Пост НП Про" "Кралската Пошта Економија" "Correos Економија" На следење на информации не е достапна во вашата земја, продавачот гарантира : за време На Испорака од 60 дена. Ако имате било какви проблеми, прво ве молиме контактирајте со нас веднаш, ние ќе ви ги даде најдобрите помош, отворен спор не е начин да се реши проблемот, ви благодариме !
Зачестеност одговор : 30-18000 Hz Чувствителност : -40d B(0d B=1v/p A ВО 1 KHz) Насока : Уни-насока Излезна Отпорност : 200? S/N Сооднос : 76d B(1 KHz во 1 Pa) Max SPL,120d B(на 1 KHz ? 1% Т. Х. Г) Модел : MS(Средината на Страната)Стерео Систем Моќ барање : CR2 3 V Li батерија во Режим на звук pick-up : 90° или 120°,2 видови за вашиот switch Должина на кабел : За 11.02 инчен / 28cm Големина : 5.12 x 2.36 x 1.38 инчен / 13 x 6 x 3.5 см(L x W x H) Пакет големина : 8.07 x 4.92 x 1.57 инчен / x 12.5 20.5 4cm x(L x W x H) Боја : Црна Тежина : 4.2 мл / 120 g Компатибилен : dslr фото Камера D5100, D7000, D300s, D3s dslr фото Камера 1 D Mark IV, 5 D Mark II, 7 D, 60 D, 600 D/Бунтовнички T3i/Бакнеж Х5, 550 D/Бунтовнички T2i/Бакнеж X4 видео камера LEGRIA HF G10, HF M41, HF S21 K7 К-5 било други камера која има 3,5 mm приклучок за микрофон и топла чевли. Пакетот Вклучува :
• 1 (парче) x Следење на Број
• 1 (парче) x Микрофон ( Батерии не се вклучени )

Детали

Стил:
Рачен Микрофон
комуникација:
Жичен
Поставете Тип:
Еден Микрофон
Бренд Име:
EINGCA
Број На Модел На:
108
Трансдуцерот:
Кондензаторот Микрофон
Поларните Обрасци:
Bi-directional/Слика-8
Пакет:
No
Употреба:
Камерата
Свеж

Избор на клиенти