.

.

New
Alctron PM05 динамички микрофон

Alctron PM05 динамички микрофон

DEN 907.20

Стока
Достапно.


Вовед :
PM05 е професионална и вокал микрофон серија со висок квалитет се движат серпентина динамичен, стабилни перформанси, широк опсег на фреквенција и совршен некаква шема. На cardioid пикап шема изолатите главниот извор на звук додека минимизирање на несаканите бучавата во позадина. Микрофонот усвојува умре-случај цинк легури домување и силна глава скара која покренува се спротивстави на паѓање способност на микрофон за на некој начин. Овие вокални микрофони употреба во театарот перформанси или инструмент ги собереш како и КТВ, караоке апликации. Таа, исто така доаѓа со еден ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ на уредот за контрола на микрофон перформанси.
Спецификација :
Тип : динамички микрофон
Поларните шема : cardioids
Зачестеност одговор : 50hz-15khz
Осетливост : -53d B±3d B
Излезна отпорност : 600Ω
Макс SPL : 144d B

Детали

Трансдуцерот:
Динамички Микрофон
Стил:
Рачен Микрофон
Бренд Име:
Alctron
Поставете Тип:
Еден Микрофон
Употреба:
Снимање
Свеж

Избор на клиенти