.

.

New
За Веледрогерија! SR2050 Безжична во уво мониторинг систем, ср 2050 година iem Лично во уво фаза Мониторинг 2 Предавателот 2 Корисници

За Веледрогерија! SR2050 Безжична во уво мониторинг систем, ср 2050 година iem Лично во уво фаза Мониторинг 2 Предавателот 2

DEN 8640.00

Стока
Достапно.


За Веледрогерија! SR2050 Безжична во уво мониторинг систем, ср 2050 година iem Лично во уво фаза Мониторинг 2 Предавателот 2 Корисници
Функција :
LCD дисплеј покажува јасна работниот статус
Слаба батерија потсетуваат на bodypack примачите
2 прекинувач за контрола на
Имаат mout во двете страна на mechine, лесен за инсталација.
Силен сигнал, UHF фреквенција
Дигитален тон копче за заклучување на технологија за да се избегнат можните пречки
Ефективна Растојание : 150 Метри (еднаков на 492ft)
Аудио излез : моно
40 претходно наместени канали одделно од 4 групи, можат да бидат прилагодливи
Фреквентен Опсег : UHF798~829 Mhz или 572~603 Mhz
(Се чувствуваат слободни да не контактирате доколку ви треба каква било други специјални фреквенција на опсегот)
Пакет Листата :
Предавателот × 1
Bodypack приемник × 2
Антена × 2
Слушалка × 2
Кабел За Линија × 4
Адаптер × 1
Прирачник За Корисникот × 1

Детали

боја:
798 да 829Mhz, 572 да 603Mhz
Бренд Име:
chanhuite
Стил:
Вградениот Микрофон
Поставете Тип:
Предавателот Поставува
Трансдуцерот:
Динамички Микрофон
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
SR2050
комуникација:
Безжичната
Поларните Обрасци:
Cardioid
Употреба:
Караоке Микрофон
Излез:
МОНО
Свеж

Избор на клиенти