.

.

New
BM-700 Кондензаторот Микрофон Професионални Звучници со 3,5 mm Компјутер Микрофон Со Шок Планината BM 700 За Караоке Студио за Снимање PC

BM-700 Кондензаторот Микрофон Професионални Звучници со 3,5 mm Компјутер Микрофон Со Шок Планината BM 700 За Караоке Студио за

DEN 1008.00
DEN 1344.00

Стока
Достапно.

18 инчи
Пакет големина (L x W x H) : 29.
Ве молиме уживајте во вашиот онлајн шопинг време во нашата продавница!
Идеален за радио емитување студио, voice-over звук stuido,аудио снимање, итн. Поврзете Рака Застане. Не може да се користи со мобилен телефон и таблет компјутер.
Добредојдовте На Нашата Продавница!
Ако ги купите овој објект во нашата продавница, ние ќе ви испрати бесплатен дарUSB звучна картичка со вашиот пакет.76 инчи
1 x BM - 700 Кондензаторот Студио за Снимање Звук Микрофон 1 x Шок Планината 1 x Анти-правец на Пена Капа 1 x 3,5 мм Аудио Кабел 1 x Подарок
.Микрофон Поп Филтер.5 mm
Поларните Шема : Уни-насока
Фреквентен Опсег : 20 Hz-20k Hz
Пакет тежина : 0.5 mm помошен џек кондензаторот Микрофон микрофон работи со лаптоп КОМПЈУТЕР компјутер од 3,5 мм џек стандард. (фантом адаптер не е вклучена)
3. Neodymium магнет за висок сигнал-за-noise ratio, снимање без дисторзија, не отскокнување назад
BM - 700 Кондензаторот Студио за Снимање Звук Микрофон со Шок Планината
Answer : ___________________________ Note :
1. Се одликува со прилагодување на агол со заклучување knob, лесно да се инсталира и да се приспособува како ќе го бара. Ова е Кондензаторот Микрофон работи само со уред кој може да обезбеди доволна моќ за тоа.Кога е поврзан со десктоп компјутер, на Кондензаторот Микрофон може да се користи сам.Кога е поврзан со лаптоп компјутер, ве молиме да се поврзете лаптоп да електричниот штекер, или да користите 48 V фантом моќ за да се добие доволно енергија ако звукот не е јасно и доволно висока.

Детали

комуникација:
Жичен
Бренд Име:
GEVO
Стил:
Рачен Микрофон
Поларните Обрасци:
Cardioid
Трансдуцерот:
Кондензаторот Микрофон
Пакет:
No
Број На Модел На:
BM-700
Употреба:
Компјутер Микрофон
Поставете Тип:
Еден Микрофон
боја:
Црна. Сина. Пинк. Бела.Злато
Функција:
BM-700 компјутер микрофон Со Шок Планината
Функција Б:
BM 700 Професионални Звучници со 3,5 mm компјутер микрофон
Функција C:
BM-700 кондензаторот микрофон за студио Караоке За Снимање За КТВ
Функција D:
Bm 700 Кондензаторот Микрофонот во Студиото Жичен Микрофон со Шок Планината
Свеж

Избор на клиенти