.

.

New
BOYA СТРАНА-М1 Lavalier Omnidirectional Кондензаторот Микрофон за Стерео Canon dslr фото Nikon iPhone Camcorders Емитување на Снимање

BOYA СТРАНА-М1 Lavalier Omnidirectional Кондензаторот Микрофон за Стерео Canon dslr фото Nikon iPhone Camcorders Емитување на

DEN 958.00
DEN 1064.16

Стока
Достапно.

BOYA СТРАНА-М1 Lavalier Стерео Микрофон За Iphone, Samsung dslr фото Апарати Camcorders Емитување на Снимање
На Boya СТРАНА-М1 Lavalier Микрофонот е квалитет lavalier со omni-насочен поларните шема и
кондензаторот елемент, добро прилагодени за општа говор вокални дела, спортски, презентации, настава, интервјуа, итн.
За Smartphone, ве молиме исклучете микрофонот и излизгајте го копчето за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА до
ИСКЛУЧУВАЊЕ , додека во слајд да НА за dslr фото, Camcorders, Аудио рекордери и така натаму.
Карактеристики :
1. Clip-За Микрофон за паметен Телефон, dslr фото Апарати, Camcorders, Аудио Рекордери, Компјутери
2. Omni насочен кондензаторот микрофон
3. Висок квалитет на кондензаторот, идеален за видео употреба
4. Ниска справување со бучава
5. Вклучува lapel клип, LR44 батеријата, пена ветробранското стакло, 1/4" адаптер
Спецификација :
Трансдуцерот Electret Кондензаторот Поларните шема Omni-насочен Фреквентен Опсег 65 Hz-18 KHz Сигнал/Шум 74d B SPL Чувствителност -30d B+/-3d B/0d B=1 V/Ап,1k Hz Излезна Отпорност 1000 Ohm или помалку Приклучок од 3,5 mm (1/8") 4-пол злато plug Додатоци Lapel клип, LR44 батеријата, пена ветробранското стакло, 1/4" адаптер Батерија тип LR44 Димензија Микрофон : 18mm H ×8.3 мм W×8.3 мм D Кабел : 6.0 м Тежина Микрофон : 2.5 g Моќ Модул : 18g
Пакет содржина
1x Микрофон
1x Lapel Клип
1x LR44 Копчето Батеријата
1x Пена ветробранското стакло
1x 1/4"Адаптер

Детали

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
СТРАНА-М1
Бренд Име:
BOYA
комуникација:
Жичен
Поставете Тип:
Еден Микрофон
Стил:
Lavalier
Употреба:
Dslr фото Camcorders
Трансдуцерот:
/
Свеж

Избор на клиенти