.

.

New
797A Микро-компјутер за Еден/Dual/16 Пулсот на самото Место Заварувач заварување машина за Батеријата напон 220V батеријата место заварувач 1PC

797A Микро-компјутер за Еден/Dual/16 Пулсот на самото Место Заварувач заварување машина за Батеријата напон 220V батеријата место

DEN 10080.00

Стока
Достапно.

5 mm Заварување Принцип : Пулсот Напон : Моќност : 1.5 ~ 5ms (Прилагодливи) Време на Двојно Пулсира : 1 ~ 10ms (Прилагодливи) Време на 16 Пулсира : 0 ~ 80ms (Прилагодливи)
Апликации :
1.кога ќе palces нарачка,ве молиме оставете порака за мене ,инаку ние ќе го испрати тоа случајно ,ако имате било какви прашања , можете да ме контактирате,ви благодариме. 2, Потенка никел парчиња (0. 7 Надворешни место заварување на испуштање на десктоп прекинувачот е дозволено, така што заварување pin во место со независна контрола на самото место заварување празнење 8, Америка алумина легура заварување игла долговечноста е да се користат, па место заварување искра ќе поздравниот нежно и заварување работа ќе биде посигурен 9, Тоа лесно може да се инсталира во било која површина, без купување на специјални работа клупата. 3, Три широк заѕвони пулсот избори-еден пулс, двојно пулсира, шеснаесет пулсира 4, Дебели работа парчиња се прилагодени да биде место заварување со додавање на rotator брза тековната селекција регулаторот.5~5ms) поради микро-компјутерски чип со парична казна контрола.5 kw (Моментален) Време на Еден Пулс : 0.06 mm) може да се заварување со еден пулсот брза заварување модел.На заварување на метални работното парче
Answer : ___________________________ Note :
1. 5, виси рака тип (прилагодлива висина) нога-оперира на самото место заварување на системот за контрола е толку светло, што ќе направи да се чувствувате задоволни.

Детали

Употреба:
батеријата место заварувач
Димензии:
37cm*42cm*24cm
Бренд Име:
LZHZXY
Број На Модел На:
SUNKKO 797A
Номинална Капацитет:
1.5 w
Тежина:
6kg
Напон:
220V
is_customized:
Yes
Број На Производ:
HE0427
Свеж

Избор на клиенти