.

.

New
220V STC-2500 Capacitor Празнење Студ Заварување Машина Со Студ Факел Заварување Спектар М3-M10

220V STC-2500 Capacitor Празнење Студ Заварување Машина Со Студ Факел Заварување Спектар М3-M10

DEN 37366.00
DEN 39332.16

Стока
Достапно.


Купувачот е одговорен за безбедноста и превозот на трошоците на врати производот.
-
Контактирајте со нас
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите!
Повратни информации е многу важно за нас!!Ве молиме вас, контактирајте со нас веднаш ПРЕД
ќе ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми. Има зголемување на ефикасноста на производството, намалување на производствените процеси, да се намали производството (материјали, работна сила, енергија) трошоци, заварување, висока јачина, лоцирање на работното парче деформација, и разни карактеристики, лесно може да се заварени, лесно да се работи, да се научат.
-
Увозни давачки
Увозни давачки, даноци и други давачки што не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.
Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви тешкотии во добивање на вашиот предмети по вети работни дена.
Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе
биде пред купување.бакар collet (М3-М8 секој тип 1pcs)или според барање на клиентите 5.заварување со пиштол 3 M кабел 1set 3. Може да го замени возбудлив или за прицврстување на методи како што се дупчење, заварување време е само 3 до 6 милисекунди, може да се студ заварени да плоча дебелина од 0,3 mm, и нема да предизвика деформација, дисколорација или горат, нема да ја оштети заварување работното парче на задната страна на бојата или слој слој.

Детали

Бренд Име:
JINSLU
Број На Модел На:
STC-2500
Номинална Капацитет:
-
Max. Заварување Дебелина:
м3-m10
Тежина:
19kg
Употреба:
Студ Заварчик
Номинална Должност Циклус:
-
Димензии:
450*350*155mm
Свеж

Избор на клиенти