.

.

New
Титаниум Слој PCB Мелење Машина 2.0 mm / 10pcs CNC Рутер Алатка, Волфрам Карбид Microcomputer Резба Метал Дрво Мелничката

Титаниум Слој PCB Мелење Машина 2.0 mm / 10pcs CNC Рутер Алатка, Волфрам Карбид Microcomputer Резба Метал Дрво Мелничката

DEN 399.00
DEN 498.72

Стока
Достапно.


Титаниум Слој PCB Мелење Машина 2.0 mm 10pcs CNC Рутер Алатка, Волфрам Карбид Microcomputer Резба Метал Дрво Мелничката

Погоден материјал : ПХБ, MD, CNC, гравирање машина, мувла, пластика, бакар, нерѓосувачки челик, акрилик, ПВЦ, средна густина fiberboard, дрво, пластика состојба, боја и други прецизност метал обработка. тема : (1) одлични мелење технологија. (2) долг живот, лесно да се скрши, точни. (3) површината КАЛАЈ нано-титаниум слој технологија во голема мера го намалува животот на алатка! Алатката се справи со дијаметар : 3.175 mm (1) со Дијаметар од Работ Намалување на : 2.0 mm (2) раб сечење должина : 10 mm (3) Вкупна должина : 38mm Количина : 10 PCS имаме одлична услуга на тимот за поддршка на клиентите, за вие да одговорите на повикот, да ви помогне да го решите проблемот, па затоа не двоумете се да не контактирате! Најдете агенти низ светот и ние ќе ви обезбедиме со најдобрите зделки.
Волфрам карбид машина големини
0.30
Плус хард-обложена титаниум машина
0.4
0.5

Детали

Сечење на работ должина:
10мм
Сечење на работ дијаметар:
2.0 mm
Бренд Име:
HANGXIN
Вкупна Должина:
38mm
Материјал:
Карбид
Број На Модел На:
3.175*2.0 mm
Тип:
dovetail мелење секачи
Дијаметар:
2.0 mm
Обложување:
Титаниум Слој
Име на производ:
PCB Swallowtail Пченка Cutte
PCB ротирачки датотека :
CNC Рутер Алатка
Тип:
Микро CNC печатени коло
Забот тип:
пченка заб
површина слој:
Титаниум
Предности:
долг живот, висока прецизност
Производство Адреса:
Шенжен, Кина
DIY Материјали:
обработка на метал
Количина:
10pcs
Толеранција опсег:
1-3mmPCB ротирачки датотека
Свеж

Избор на клиенти