.

.

New
10Pcs 1.1 mm Вежба Битови Рутер Малку Увоз Карбид PCB Печати Коло Мини CNC Дупчење Малку Сет Алатки Машини за

10Pcs 1.1 mm Вежба Битови Рутер Малку Увоз Карбид PCB Печати Коло Мини CNC Дупчење Малку Сет Алатки Машини за

DEN 322.56

Стока
Достапно.


10 Компјутери 1.1 mm Вежба Битови Рутер Малку Увоз Карбид PCB Печати Коло Мини CNC Дупчење Малку Сет Алатки Машини за
Соодветни Материјали :
1. ПХБ, нормално FR-4, CEM-3 одбори, заштита на животната средина одбор, SMT, CNC, калапи, пластични, од не ' рѓосувачки челик и прецизност хардвер обработка;
2. Коло, карбонски влакна, сложени одбор, и така натаму.
Функција :
(1) Прецизност обработка од страна на високо точни опрема;
(2) Со добри мелничката и врвни перформанси, обезбедување на висока ефикасност;
(3) Висока цврстина, отпорност на абење, и интензитет; анти-свиткување;
(4) За отстранување на чипови, со голем простор и мал отпор;
Мазна чип отстранување, помалку греење вредност, да се намали загадувањето;
(5) Остар сечење на работ, намалување на сечење сила, пониски кршење стапка и подобрување на квалитетот на дупка на ѕидот;
(6) Симетрични сечење нож, помош на високо ефикасна сечење, избегнување на дупчење форумот.

Детали

Дијаметар:
3.175 mm
Тип:
Крајот Мелница
Бренд Име:
HUHAO
Материјал:
Карбид
Обложување:
TiCN
Вкупна Должина:
38mm
Број На Модел На:
3.175
степен:
R0.1
Свеж

Избор на клиенти