.

.

New
MZG Сечење HRC60 2 Flute Продолжување на Крај Милиони 100L 2mm 4mm Мелничката Обработка Волфрам Челик Sprial Мелење Машина Крајот Мелница

MZG Сечење HRC60 2 Flute Продолжување на Крај Милиони 100L 2mm 4mm Мелничката Обработка Волфрам Челик Sprial Мелење Машина Крајот

DEN 424.00
DEN 624.00

Стока
Достапно.

Ве молиме поставете користење на испорачаниот клуч само.Општи Сечење Алатки
Претпазливост за користење на алатки за сечење
Precariousness : Директен допир на остар сечење на работ може да предизвика повреда. При ракувањето, ве молиме да обрнете посебно ракување за безбедноста.
Countermeasures : ве Молам исчисти вметнете џебови или стегање делови пред поставување на insert. Погледнете го нашиот каталог или упатството за употреба.
Precariousness : Прекумерно влијание или тешки носат ќе се зголеми за сечење отпор и може да предизвика алатка кршење и дисперзија на скршени парчиња.
Countermeasures : ве Молиме да користите безбедност објект, како што се безбедноста очила и заштитни ракавици
Рана размена на алатки е подобро.
Countermeasures : ве Молиме не работат околу Опасен зоната, во која има некои можноста за пожар или експлозија.
Countermeasures : Кога ќе ја поставите алатки на машина или се земе алатки од случајот, ве молиме да се носат заштитни ракавици.MZG Крајот Мелница Производ Фото
3.
Ве молиме поставете внесува со испорачаниот клуч само, и потврди дека внесува или делови се стегната целосно.
Precariousness : Недостаток на динамичка рамнотежа во текот на високо-брзински револуции доведува до вибрациите што може да се направи алатка пауза.MZG Крајот Мелница Објект Спецификите
MZG Крајот Мелници Спецификација Параметар
2.Indexable Сечење Алатки
Precariousness : Ако вметнете или други алатка делови не се правилно инсталирани, тие може да падне или да се кршат кои може да предизвикаат повреди. 2-2 Физички Својства Apprearance : Зависи од материјали(на пример, Сива,Црна,Злато,и др.
Countermeasures : ве Молиме да користите безбедност објект, како што се безбедноста очила и заштитни ракавици
За чипови отстранување, ве молиме запрете машина однапред и употреба безбедност објекти, како што се безбедноста очила и protectives ракавици.
Countermeasures : ве Молиме да го користите во опсегот на нашите препорачува сечење состојба.
Precariousness : Алатки и материјали достигне високи температури за време на сечење операција.

Детали

Сечење на работ дијаметар:
5.0x6Dx100L, 6.0x6Dx100L, 8.0x8Dx100L, 3.0x3Dx100L, 4.0x4Dx100L, 10.0x10Dx150L, 12.0x12Dx150L
Обложување:
Калај
Број На Модел На:
2F60C
Бренд Име:
MZG
Дијаметар:
2mm 4mm 8мм 10мм 12mm
Вкупна Должина:
100mm 150mm
Материјал:
Карбид
Тип:
Крајот Мелница
Свеж

Избор на клиенти