.

.

New
P26-8*6*20mm V Облик Гравирање Малку CNC Мелење Дијамант Камен Рутер Битови Мелење Машина за Гравирање 3D Писмо Резба

P26-8*6*20mm V Облик Гравирање Малку CNC Мелење Дијамант Камен Рутер Битови Мелење Машина за Гравирање 3D Писмо Резба

DEN 1579.00
DEN 1680.00

Стока
Достапно.


Имаме целосен опсег на мермер/камени алатки модел големина за вашата изборот на, ве молиме слободно контактирајте со нас ако некој од таму се заинтересирани за вас. Ако имате посебни големина requried ,ве молиме контактирајте со нас . Исто така, можете да проверите другите модел големина како што е подолу : | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
P26-8*6*20mm V Облик Гравирање Малку CNC Мелење Дијамант Камен Рутер Битови Мелење Машина за Гравирање 3 D Писмо Резба Опис : Технологија : Професионални Топење & Спојување; Материјал Тип : Дијамант; Глава : Заострените / Топката-Нос Совет; месо тело со Дијаметар : 8mm ; Алатка-Совет /најсовремена Дијаметар : 6mm ; Сечење Должина : 20mm ; вкупна Должина : 90mm ; Работни Материјали : Камен материјали, како што се камен, мермер, гранит, керамички плочки, песочник, bluestone, надгробниот камен, gravestone, тули, кварц, итн; Погоден за : 3 D Серија со диплома : 3 D embossment, писмо гравирање, резба, мелничката, полирање, итн; Топката-Нос Серија : олеснување скулптура, топката-nosed букви, мелничката, гравирање, итн; Рамна Дното Серија : slotting, сечење, рамни букви, на крајот мелничката, резба, итн; Нашите Алатки имаат разлика бои , ние ќе ви ја испратиме стоката според берза бои.

Детали

Материјал:
Карбид
Број На Модел На:
DS
Тип:
Крајот Мелница
Бренд Име:
Jeefoo
Вкупна Должина:
90L
Дијаметар:
8
Обложување:
Други
Мелење Машина Алатки, Тип:
Крајот Мелење Секачи за Камен
Рутер Битови Пакет:
5PCS/Многу Силна КУТИЈА за Превозот
Примена:
3d embossment,писмо гравирање,линија резба,итн
Технологија:
Топење & Спојување / Emery Дијамант
is_customizedgy:
Yes
Свеж

Избор на клиенти