.

.

New
JARAGAR Луксузен Бренд Механички & Автоматско Зглоб Види Мажите Бизнис Фустан Tourbillon Часовници 2017 Ден Датум Кожа Бенд Часовник

JARAGAR Луксузен Бренд Механички & Автоматско Зглоб Види Мажите Бизнис Фустан Tourbillon Часовници 2017 Ден Датум Кожа Бенд Часовник

DEN 1440.00
DEN 2618.40

Стока
Достапно.

Осцилатор фреквенција е поголема, толку е поголема стабилност на осцилација, посилни анти-мешање способност, одиме Shi Yue прецизно, така кварц се види од механички точност. Поради различни лични активност, динамичен грешка на се види, не е исто. Статичка грешка е да се види движењето под нормалното функционирање на грешка, поврзани со квалитетот на движење себе, исто така, се поврзани со носи човекот активности. Посебна забелешка : целосно автоматски механички часовници, потпирајќи се на движење на раката и автоматско ликвидација, па мора да носат повеќе од 8 часа на ден за да се обезбеди навремена и точна.7 cm Бенд Материјал : Вистинска Кожа Бенд Должина : околу 24. Не е автоматски синџир на рачно и автоматски механички види, не може да се направи копија од прирачникот синџир на енергија .6 cm Случај Дебелина : прибл 1. Покрај тоа, механички да се види, бидејќи на структурата себе, под ефект на гравитација, во хоризонтална положба и вертикална положба форумот и производство на сиромашните; произлегуваат од затегнување на ременот, да се релаксираат, неурамнотежен момент, исто така, можат да влијаат на одење; Така механички да се види кога прецизност е тешко да се спореди со кварц се види. Дел од автоматско механички се види на синџир може, исто така, рачно на синџирот да се дополни енергијата, метод е под условите на копчиња не се повлече, 15 круг насока на стрелките на часовникот.

Детали

Тип На Објект:
Механички Рачни Часовници
Бренд Име:
JARAGAR
Случај Обликот:
Круг
Бендот Материјал Тип:
кожа
Стил:
Fashion & Неврзан
Бендот Должина:
24.5 cm
Dial Дијаметар:
46mm
Функција:
Заврши Календар
Затворач Тип:
Тока
Случај Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Случај Дебелина:
17mm
Кутии & Случаи Материјал:
Нема пакет
Отпорност На Вода Длабочина:
Не водоотпорен
Број На Модел На:
W1864
Пол:
Мажи
Dial Прозорец Материјал Тип:
Hardlex
Бендот Ширина:
22mm
Движење:
Автоматско Само-Ветрот
Свеж

Избор на клиенти