.

.

New
Година Победник Бренд На Часовници Мажите Правоаголник Механичка Рака Правец На Часовници Машки Златна Скелет Dial Вештачка Кожа Рачни Часовници

Година Победник Бренд На Часовници Мажите Правоаголник Механичка Рака Правец На Часовници Машки Златна Скелет Dial Вештачка

DEN 624.00
DEN 1039.20

Стока
Достапно.

Ликвидација целосна пролет секој ден, или одржување на поместување на арм за повеќе од 6 часа во денот кога ќе го носат, или што автоматски баланс мавтајќи за 7200 кругови, сите овие метод може да се обезбеди да обезбеди доволно енергија за да се види за тоа е 34 часа трчање.Ние ви препорачуваме да се со навика да победи динг пролетта секоја вечер пред спиење. Ако помалку од 6 часа за секојдневна употреба, ве молиме правец на тоа.Можете да ги ротирате минута раце кога ќе го ротирате круна deasil или во анти-насока на стрелките на часовникот насока. Не прилагодувањето на Датум/Недела календар во текот на времето помеѓу 22 : 00-3 : 00 часот. Пролетта е полна кога се круната не може да биде преместена под нормални моќ. Пролетта ќе трае 24 часа континуирана работа кога темето е circumvolved целосна насока на стрелките на часовникот . За рачно ликвидација механички види : круната е motionless кога тоа е во првата позиција.
2016 Година Победник Бренд На Часовници Мажите Правоаголник Механичка Рака Правец На Часовници Машки Златна Скелет Dial Вештачка Кожа Рачни Часовници Опис : 1.Ако не сте го носи тоа за долго време, правец на тоа неколку пати, или фати бендот и направете ја вашата види хоризонтална насока, и голема моќ тоа 30seconds брзо да се направи на пролет се достапни пред да го носат, Почне истата операција пред да се исклучи ја види секоја вечер минатата 1week откако ќе го купите.

Детали

Тип На Објект:
Механички Рачни Часовници
Случај Обликот:
правоаголник
Бендот Материјал Тип:
кожа
Функција:
Отпорен На Вода,Шок Отпорни
Стил:
Fashion & Неврзан
Dial Дијаметар:
41mm
Затворач Тип:
Тока
Случај Дебелина:
10мм
Случај Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Кутии & Случаи Материјал:
Нема пакет
Бендот Должина:
25cm
Бренд Име:
Т-ПОБЕДНИК
Број На Модел На:
Никој
Отпорност На Вода Длабочина:
Не водоотпорен
Пол:
Мажи
Движење:
Механичка Рака Правец
Dial Прозорец Материјал Тип:
Hardlex
Бендот Ширина:
22mm
Отпорност На Вода :
секојдневниот живот водоотпорен само( не е дозволено да се земе туширање или пливање)
РАКА:
вештачка кожа ,не се реални кожа
Бендот Со:
20мм до 29mm
Бендот Ширина:
2,2 см
Затворач Тип:
Тока
Тип На Објект:
Рачни часовници
Dial Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Состојба:
Нова без ознаки
Dial Екранот:
Аналогни
Свеж

Избор на клиенти