.

.

New
Швајцарија BINGER часовници мажите луксузен бренд Механички рачни часовници движење целосна нерѓосувачки челик BG-0405

Швајцарија BINGER часовници мажите луксузен бренд Механички рачни часовници движење целосна нерѓосувачки челик BG-0405

DEN 5616.00
DEN 11010.72

Стока
Достапно.


Сите фотографии зеде со себе.
Види Спецификации Бренд : BINGER Движење : авто-правец на движење Метал Состав : 316 L не 'рѓосувачки челик +18k злато Кристал : Сафир Случај Мерења : 38mm diam Бенд Тип : Вистинска кожа / 316 L не' рѓосувачки челик Пакет : се покрие со меур заврши и се одликува со BINGER подарок кутија. со англиски настава книга заедно .Надвор кутија се покрие со меур заврши така.Ние и ветуваме го види да не се наштети на транспорт Една година налог
Квалитетни тест
1) отпорно на Гребење -Sapphire dial прозорецот
2) Fireproofing
3) Отпорност На Вода

Детали

Тип На Објект:
Механички Рачни Часовници
Отпорност На Вода Длабочина:
3Bar
Случај Обликот:
Круг
Функција:
Отпорен На Вода,Престане Да Се Види,Да Се Заврши Календарот,Авто Датум,Нуркач
Случај Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Бендот Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Кутии & Случаи Материјал:
кожа
Затворач Тип:
Притисни Копче Скриени Затворач
Случај Дебелина:
7mm
Број На Модел На:
BG-0405
Бренд Име:
BINGER
Пол:
Мажи
Dial Прозорец Материјал Тип:
sapphire кристално
Dial Дијаметар:
38mm
Стил:
бизнис
Бендот Ширина:
22mm
Бендот Должина:
24cm
Движење:
Автоматско Само-Ветрот
Свеж

Избор на клиенти