.

.

New
Швајцарија часовници мажите луксузен бренд рачни часовници BINGER бизнис Автоматско самостојно правец на кожа за на рака Отпорност на Вода B653G-3

Швајцарија часовници мажите луксузен бренд рачни часовници BINGER бизнис Автоматско самостојно правец на кожа за на рака Отпорност

DEN 3427.00
DEN 6720.00

Стока
Достапно.


Сите фотографии зеде со себе.
Види Спецификации Бренд : BINGER Движење : механичка рака правец на движење Метал Состав : 316 L не 'рѓосувачки челик Кристал : Сафир Случај Мерења : 38mm diam Бенд Тип : 316 L не' рѓосувачки челик / вистински кравја кожа Пакет : се покрие со меур заврши и се одликува со BINGER подарок кутија. со англиски настава книга заедно .Надвор кутија се покрие со меур заврши така.Ние и ветуваме го види да не се наштети на превоз 12-месечна Гаранција
Квалитетни тест
1) отпорно на Гребење -Sapphire dial прозорецот
2) Fireproofing
3) Отпорност На Вода Длабочина
Пакување :
Becasue оригиналното дрво кутија е многу тешка.Тоа ќе ве чини многу повеќе dleivery полнење.Ние пак се види со хартија Binger види кутија за клиентите во странство, но не оригиналното дрво кутија. Оригиналното дрво кутија и подарок торба е на располагање, исто така,.

Детали

Тип На Објект:
Механички Рачни Часовници
Отпорност На Вода Длабочина:
3Bar
Случај Обликот:
Круг
Број На Модел На:
B653G-3
Функција:
Отпорен На Вода,Заврши Календарот,Авто Датум,Нуркач
Случај Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Бендот Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Бендот Ширина:
20mm
Кутии & Случаи Материјал:
кожа
Затворач Тип:
Притисни Копче Скриени Затворач
Случај Дебелина:
7mm
Бренд Име:
BINGER
Пол:
Мажи
Dial Дијаметар:
38mm
Стил:
бизнис
Бендот Должина:
24cm
Движење:
Автоматско Само-Ветрот
Свеж

Избор на клиенти