.

.

New
Швајцарија часовници мажите луксузен бренд рачни часовници BINGER Автоматско самостојно правец на Нуркачот прозрачна целосна нерѓосувачки челик види BG-0409-5

Швајцарија часовници мажите луксузен бренд рачни часовници BINGER Автоматско самостојно правец на Нуркачот прозрачна целосна

DEN 4010.00
DEN 7862.40

Стока
Достапно.


Сите фотографии зеде со себе.
Види Спецификации Бренд : BINGER Движење : Automatic само-правец на движење Метал Состав : 316 L не ' рѓосувачки челик Кристал : Сафир Случај Мерења : 38mm diam Бенд Тип : вистински кравја кожа/316 L волфрам челик Пакет : се покрие со меур заврши и се одликува со BINGER подарок кутија. со англиски настава книга заедно .Надвор кутија се покрие со меур заврши така.Ние и ветуваме го види да не се наштети на превоз 12-месечна Гаранција
Квалитетни тест
1) отпорно на Гребење -Sapphire dial прозорецот
2) Fireproofing
3) Отпорност На Вода Длабочина

Детали

Тип На Објект:
Механички Рачни Часовници
Отпорност На Вода Длабочина:
3Bar
Случај Обликот:
Круг
Случај Дебелина:
8мм
Број На Модел На:
BG-0409-5
Функција:
Отпорен На Вода,Заврши Календарот,Авто Датум,Нуркач
Случај Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Бендот Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Бендот Ширина:
20mm
Кутии & Случаи Материјал:
кожа
Затворач Тип:
Притисни Копче Скриени Затворач
Бренд Име:
BINGER
Пол:
Мажи
Dial Прозорец Материјал Тип:
sapphire кристално
Dial Дијаметар:
38mm
Стил:
бизнис
Бендот Должина:
24cm
Движење:
Автоматско Само-Ветрот
Свеж

Избор на клиенти