.

.

New
Швајцарија мажите се види луксузен бренд рачни часовници BINGER 18K злато Автоматско самостојно правец на целосна нерѓосувачки челик водоотпорен B1128-19

Швајцарија мажите се види луксузен бренд рачни часовници BINGER 18K злато Автоматско самостојно правец на целосна нерѓосувачки

DEN 3351.00
DEN 6570.72

Стока
Достапно.


Сите фотографии зеде со себе.
Види Спецификации Бренд : BINGER Движење : механичка рака правец на движење Метал Состав : 316 L не 'рѓосувачки челик Кристал : Сафир Случај Мерења : 38mm diam Бенд Тип : 316 L не' рѓосувачки челик / вистински кравја кожа /18 K злато Пакет : се покрие со меур заврши и се одликува со BINGER подарок кутија. со англиски настава книга заедно .Надвор кутија се покрие со меур заврши така.Ние и ветуваме го види да не се наштети на превоз 12-месечна Гаранција
Квалитетни тест
1) отпорно на Гребење -Sapphire dial прозорецот
2) Fireproofing
3) Отпорност На Вода

Детали

Тип На Објект:
Механички Рачни Часовници
Отпорност На Вода Длабочина:
3Bar
Случај Обликот:
Круг
Случај Дебелина:
8мм
Функција:
Отпорен На Вода,Заврши Календарот,Авто Датум,Нуркач
Затворач Тип:
Тока
Случај Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Бендот Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Бендот Ширина:
20mm
Број На Модел На:
B1128-19
Кутии & Случаи Материјал:
кожа
Бренд Име:
BINGER
Пол:
Мажи
Dial Прозорец Материјал Тип:
sapphire кристално
Dial Дијаметар:
38mm
Стил:
бизнис
Бендот Должина:
24cm
Движење:
Автоматско Само-Ветрот
Свеж

Избор на клиенти