.

.

New
Швајцарија BINGER часовници мажите луксузен бренд Механички рачни часовници sapphire целосна нерѓосувачки челик 1 година Гаранција B653

Швајцарија BINGER часовници мажите луксузен бренд Механички рачни часовници sapphire целосна нерѓосувачки челик 1 година Гаранција

DEN 3231.00
DEN 6336.00

Стока
Достапно.


Види Спецификации Бренд : BINGER Движење : механичка рака правец на движење Метал Состав : 316 L не 'рѓосувачки челик Кристал : Сафир Случај Мерења : 38mm diam Бенд Тип : 316 L не' рѓосувачки челик / вистински кравја кожа Пакет : се покрие со меур заврши и се одликува со BINGER подарок кутија. со англиски настава книга заедно .Надвор кутија се покрие со меур заврши така.Ние и ветуваме го види да не се наштети на превоз 12-месечна Гаранција

Детали

Тип На Објект:
Механички Рачни Часовници
Функција:
Фаза На Месечината,Отпорен На Вода,Престане Да Се Види,Да Се Заврши Календарот,Авто Датум
Стил:
ограничено издание
Отпорност На Вода Длабочина:
3Bar
Случај Обликот:
Круг
Затворач Тип:
Виткање Затворач со Безбедноста
Број На Модел На:
B653
Случај Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Бендот Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Бендот Ширина:
20mm
Кутии & Случаи Материјал:
кожа
Случај Дебелина:
7mm
Бренд Име:
BINGER
Пол:
Мажи
Dial Прозорец Материјал Тип:
sapphire кристално
Dial Дијаметар:
38mm
Бендот Должина:
22cm
Движење:
Автоматско Само-Ветрот
Свеж

Избор на клиенти