.

.

New
Мулти-функционални главата силикони модел со користење на медицински материјали акупунктура микро-пластика кожа шиење инјектирање пракса модел

Мулти-функционални главата силикони модел со користење на медицински материјали акупунктура микро-пластика кожа шиење инјектирање

DEN 2730.24

Стока
Достапно.

Карактеристики : Материјал : силикон супер меки, директно вбризгување на течни поле на примена : Медицински минимално инвазивни убавина, фацијална масажа, акупунктура и moxibustion, тетоважа тетоважа пракса, човечки демонстрација, масажа точка објаснување, фаза операција, уметност и така натаму. Тежина : 1.5 КИЛОГРАМИ Големина : 23cm*14cm*10см

Детали

Предмет:
Медицински Науки
Тип:
Manikin
Бренд Име:
SHUNZAOR
Број На Модел На:
вбризгување на вежба модел
Примена:
акупунктура модел,Вбризгување модел,Микро-оформување модел,Раководител обука
Свеж

Избор на клиенти