.

.

New
Pneumothorax / Плеврален Дренажа /Вештачка Hydrothorax Симулатор

Pneumothorax / Плеврален Дренажа /Вештачка Hydrothorax Симулатор

DEN 22464.00

Стока
Достапно.


Pneumothorax / Плеврален Дренажа /Вештачка Hydrothorax Симулатор
Опис :
Оваа manikin е идеална наставата помош на pneumothorax декомпресија и затворени градите дренажа на hydropneumothorax.
Карактеристики :
1) Pneumothorax декомпресија, затворен градите дренажа на hydropneumothorax и одводни цевки нега по операцијата може да се практикува
2) Постојат два визуелна windows во право кош за да се покаже секој слој на анатомски структури
3) Pneumothorax декомпресија обука, затворен дренажа на hydropneumothorax обука и thoracocentesis обука во левиот кош
4) боја, волумен и вискозност на санитарниот решение може да бидат регулирани.
Пакување : 1pcs/картон, 56x24x54cm, 12kgs

Детали

Предмет:
Медицински Науки
Бренд Име:
LabPilot
Тип:
Manikin
Предмет:
Медицински Науки
Тип:
анатомски модел
категорија:
Медицински образовни модели
Функција:
живописни на човековите систем
Употреба:
димовска обука за вештини
Тип:
грижа manikin
Предност:
ЖИВОПИСНИ структура
Свеж

Избор на клиенти