.

.

New
Напредни Делукс ПВЦ Мозокот Модел,Многу Детални Анатомија на Мозокот Модел

Напредни Делукс ПВЦ Мозокот Модел,Многу Детални Анатомија на Мозокот Модел

DEN 7152.00

Стока
Достапно.


Напредни ПВЦ Мозокот Модел,Анатомски Модели на Мозокот
Карактеристики :
1. Моделот се состои од церебрална hemispheres, корпус callosum, insula, lenticular јадро,
caudate јадро, ventricular систем и мозокот матични и други 15 компоненти, и да покаже
на церебрална хемисфера, внатрешни капсула, ventricular систем, diencephalon, cerebellum
и brainstem midbrain, понс, коскена срж oblongata во различни делови, како и други мозокот
структури
2. вкупно 58 позиции на знаци.
3 .Големина на : Природни голем, висок 23cm, ширина 15cm, 18cm дебели
4. Материјал : увезени ПВЦ материјал, увезени боја, компјутер боја појавување, напредни
сликарство
За нашата компанија :
Henan Hongrui Медицински Помагала Co., Ltd. е професионална производителот интегрирање на
развој, дизајн, производство и продажба на медицински модели/ опрема/ објекти и
рехабилитација производи. Производите се вклучија човековите модели, болнички кревети, електрични кревети,
прирачник кревети, инвалидски колички, одење стапчиња, проходилки, commodes и други медицински материјали
за болниците и другите здравствени домови.

Детали

Предмет:
Медицински Науки
Тип:
анатомски модел
Број На Модел На:
HR-A18203
Име На Модел:
Анатомски модели на мозокот
Модел Бр.:
HR-A18203
Модел Големина:
23CM*15CM*18CM
Материјал:
напредни животната средина ПВЦ
Функција:
15 делови; 58positions
Примена:
мозокот анатомски teachingand учење
Сертификат:
CE/ ISO9001-2008
Гаранција:
1 година
Свеж

Избор на клиенти