.

.

New
Младата CPR Обука Manikin Модел, Бебе Прва Помош manikin модел, Бебе CPR Manikin Модел

Младата CPR Обука Manikin Модел, Бебе Прва Помош manikin модел, Бебе CPR Manikin Модел

DEN 26496.00

Стока
Достапно.


ТОПЛА Младата CPR Обука Manikin Модел
Вовед :
Производот е на Американската Асоцијација за Срце (АХА) Меѓународни cardiopulmonary реанимација (CPR) & Итни Кардиоваскуларни Заштита (ECC) упатства стандарди, пионер во развојот на специјализирани cardiopulmonary реанимација за универзал, социјалните и здравствените установи, здравствените системи обука во употреба на економски VI генерација на нови производи, неговата форма е повеќе совршен, повеќе моќни, повеќе удобен операција на водечките производи.
Операција :
се симулираат пациентот пробудување преку прва помош со мерките на срцето притисок и устата да ја устата за дишење.
Опис : 1. Надворешни градите компресија и вештачки респираторни : индикатор за светло на екранот на звукот и да се прашува уред;
2. Работата методи : бидете операција
3. Испитување на carotid одговор : малку притисокот топката со рака и се симулираат carotid пулсот
Специјалност :
На CPR поставите покажува операција е точно или не, преку нејзините displayer
Моделот е дизајниран во согласност со меѓународните CPR стандард. Може да се користи за надворешни градите компресија и вештачки респираторни
Стандардна конфигурација :
1. Висок симулација на бебето manikin
2. Преносни случај;
3. дезинфекција Екран Маска;
4. CPR бариера маска (виси тип);
5. Упатство
Пакување : 1pcs/картон, 64x32x18cm, 5kgs

Детали

Предмет:
Медицински Науки
Број На Модел На:
YJ/416
Бренд Име:
LabPilot
Тип:
Manikin
Предмет:
Медицински Науки
Тип:
анатомски модел
категорија:
Медицински образовни модели
Функција:
живописни анатомијата на човечкиот систем
Употреба:
cpr обука manikin
Тип:
телото CPR MANIKIN
Предност:
Живописни Анатомска структура
Свеж

Избор на клиенти