.

.

New
Економски Новороденче Модел, Флексибилни Целосна рок Бебе Кукла

Економски Новороденче Модел, Флексибилни Целосна рок Бебе Кукла

DEN 1776.00

Стока
Достапно.


ТОПЛА Новородено Бебе Кукла здравствена Нега Пракса Модел
Опис :
1. Моделот симулира нормално новороденче целосна рок, бебе.
2.На главата, горните екстремитети, долните екстремитети и на сите зглобови се флексибилни.
3. Тоа може да се демонстрира карактеристика на новороденче и сите видови на операции во клинички образование, како што се различни parturition методи, лактација, капење, промена на пелена итн.
4.Изработени од мек, ПВЦ пластика, перат.
5.Должина : 52 CM, глава дијаметар : 34 CM.
Пакување референца : 10pcs/цтн, 57x42x71cm, 13kgs

Детали

Предмет:
Медицински Науки
Бренд Име:
LabPilot
Број На Модел На:
YJ/409
Тип:
Manikin
категорија:
Медицински образовни модели
Функција:
живописни бебе кукла
Употреба:
димовска обука за вештини
Тип:
педијатрија медицинска сестра manikin
Предност:
флексибилни зглобови
Свеж

Избор на клиенти