.

.

New
Има настапувано трахеални Интубација Обука Модел,Возрасни Интубација Главата,Интубација тренер

Има настапувано трахеални Интубација Обука Модел,Возрасни Интубација Главата,Интубација тренер

DEN 12000.00

Стока
Достапно.


ТОПЛА има настапувано трахеални Интубација Обука Модел
Опис :
Овој модел е наменета како наставно модел за обука на медицински студенти, основните клиника, медицински сестри и прва помош на луѓето да покажат и практика trachea интубација преку уста.
1. Trachea интубација преку уста.
2. Споредете ученици : еден е нормален, друг е голем.
Пакување : 1pcs/цтн, 58x37x29cm, 7kgs

Детали

Предмет:
Медицински Науки
Бренд Име:
LabPilot
Број На Модел На:
YJ/407
Тип:
Manikin
Предмет:
Медицински Науки
Тип:
анатомски модел
категорија:
Медицински образовни модели
Функција:
живописни анатомијата на човечкиот систем
Употреба:
Дишните Патишта Модел За Управување Со
Тип:
Manikin
Предност:
Живописни Анатомска структура
Свеж

Избор на клиенти