.

.

New
Напредни Шиење Пракса Нога, Хируршки Шиење Нога обука модел

Напредни Шиење Пракса Нога, Хируршки Шиење Нога обука модел

DEN 9840.00

Стока
Достапно.


ТОПЛА Напредни Шиење Пракса Нога, Хируршки Шиење Нога обука модел
Опис :
1.Овој производ обезбеди реална suturing демонстрација.
2.Мека и свитливи за лесен за шиење.
3.Единицата е предвидено со "рани", која може да се sutured постојано, нови "рани" може да се намали, исто така,.
Пакување : 2 парчиња/картон, 79x31x25cm, 8kgs

Детали

Предмет:
Медицински Науки
Бренд Име:
LabPilot
Тип:
Manikin
Број На Модел На:
YJ/440
Предмет:
Медицински Науки
Тип:
анатомски модел
категорија:
Медицински образовни модели
Функција:
живописни на човековите систем
Употреба:
Пункција manikin
Тип:
телото Tracheotomy
Предност:
ЖИВОПИСНИ структура
Свеж

Избор на клиенти