.

.

New
Електронски IV за Обука на Рака, за Вбризгување на Наставата Модел,Електрични Venipuncture Обука на Арм

Електронски IV за Обука на Рака, за Вбризгување на Наставата Модел,Електрични Venipuncture Обука на Арм

DEN 9388.80

Стока
Достапно.


ТОПЛА Електронски IV за Обука на Рака,Venipuncture Обука Модел
Опис :
1.Овој модел вклучува главно вени се користи за инјектирање и пункција практики.
2.Аларм систем вклучени.
Пакување : 4pcs/цтн, 45.5x37x26.5cm, 9kgs

Детали

Предмет:
Медицински Науки
Бренд Име:
LabPilot
Тип:
Manikin
Број На Модел На:
YJ/441A
категорија:
Медицински образовни модели
Функција:
живописни рака модел
Употреба:
димовска обука за вештини
Тип:
venipuncture симулатор
Свеж

Избор на клиенти