.

.

New
Buttock Инјектирање Модел, Хип Инјектирање Модел, Вбризгување На Задникот

Buttock Инјектирање Модел, Хип Инјектирање Модел, Вбризгување На Задникот

DEN 3696.00

Стока
Достапно.


ТОПЛА Buttock Инјектирање Модел, Хип Инјектирање Модел
Опис :
1.Овој модел покажува локацијата за мускулите вбризгување на buttock
2.Понуда за обука на студентите да научат за вбризгување на вештини.
Пакување : 10pcs/цтн, 82x44x33cm, 12kgs

Детали

Предмет:
Медицински Науки
Бренд Име:
LabPilot
Тип:
Manikin
Број На Модел На:
YJ/431
Предмет:
Медицински Науки
Тип:
анатомски модел
категорија:
Медицински образовни модели
Функција:
живописни на човековите систем
Употреба:
димовска обука за вештини
Тип:
грижа manikin
Предност:
ЖИВОПИСНИ структура
Свеж

Избор на клиенти