.

.

New
Детето Дрвени Математика Броеви Стапови математика Играчки Бебе Децата Рано Учење Пребројување Образовни Играчка со Кутија деца подарок

Детето Дрвени Математика Броеви Стапови математика Играчки Бебе Децата Рано Учење Пребројување Образовни Играчка со Кутија деца

DEN 165.00
DEN 175.20

Стока
Достапно.


Описи :
Боја : како на слики
Материјал : Дрво
Големина : 12.5 cm*9.2 cm*4.2 cm
Дрвен Стап : 7.5 cm
Броеви Големина : 2.5 cm*2.5 cm*0.6 см
IQ математика manipulatives
Предучилишни Образовни Играчки Учење Алатка
Се користи за да се развие дете интелигенција и практичен прирачник способност
Смешно да научат Математика!
Прекрасни дрвени играчки подарок за дете деца
Дрвени математички игра за деца да се научат едноставна математика пресметка
Предупредување : гушење хазард-мали делови. Не е за деца под 3years.

Детали

Карактеристики:
Образовни
Пол:
Унисекс
Возраст Опсег:
> 3 години
Предупредување:
Не е за деца под 3 години
Материјал:
Дрво
Број На Модел На:
WDSMS009
Бренд Име:
Hapybas
Свеж

Избор на клиенти