.

.

New
2PK За lexmark мастило касети 23 24 за Lexmark X3530 X3550 X4550 X4530 Z1420 печатач

2PK За lexmark мастило касети 23 24 за Lexmark X3530 X3550 X4550 X4530 Z1420 печатач

DEN 1222.00
DEN 1372.80

Стока
Достапно.

Се повторува 2-3 пати додека falshing исчезне.
Чекор 2 : исклучување на печатачот, отстранете печатач , отстранете ја мастило кертриџ, почекајте додека,
потоа се ре-инсталира мастило кертриџ и рестартирате печатачот.(Слика 1)
Чистење на мастило кертриџ чип со алкохол памук брис , по 1 минути, а потоа се ре-инсталира, да видиме дали тоа ќе работи.
- Ако уште блескави, Притиснете и Задржете за СТОП / РЕСЕТ КОПЧЕТО (превртен црвен триаголник копче) за најмалку 5 секунди, а потоа отпуштете.
2 PK За Lexmark 23 24 Мастило Кертриџ за Lexmark X3530 X3550 X4550 X4530 Z1420 печатач
Пакет Содржина : 1 PK x за Lexmark 24 Боја на Мастило Кертриџ 1 PK x за Lexmark 23 Црно Мастило кертриџ
Printer model :
За Lexmark X3550 X3530 X4550 X4530 Z1420
Клиентите Често поставувани прашања
Прашање 1
Печатачот е прикажување на "Низок мастило ниво"/ "Празни" /"Црвено Х" / "!"(жолт извичник), што да правам?
Тоа е Нормална состојба за сите повторно произведени мастило касети, кои покажуваат такви информации.

Детали

Тип:
мастило кертриџ
боја:
C,M,Y,K
Број На Модел На:
За Lexmark 23 24
Компатибилен Бренд:
Lexmark
Бренд Име:
einkshop
Кертриџ за Статус:
Целосна
Функција:
Повторно Произведени
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Обоени:
Yes
за lexmark мастило касети 23 24:
за lexmark мастило касети 23 24
Компатибилен Модел:
За Lexmark Z1410 Z1420 X3530 X3550 X4530 X4550
кертриџ модел:
За Lexmark 23 24
за lexmark x4550:
за lexmark x4550
за lexmark x3550 мастило:
за lexmark x3550 мастило
за lexmark 23:
за lexmark 23
за lexmark кертриџ 24:
за lexmark кертриџ 24
за lexmark z1420:
за lexmark z1420
Свеж

Избор на клиенти