.

.

New
einkshop За Lexmark 27 Мастило Кертриџ За Lexmark Z605 X75 X1150 Z513 Z515 Z615 X1185 X1140 X1110 X1155 Z13 Z23 Z25 Z33 Z35

einkshop За Lexmark 27 Мастило Кертриџ За Lexmark Z605 X75 X1150 Z513 Z515 Z615 X1185 X1140 X1110 X1155 Z13 Z23 Z25 Z33 Z35

DEN 444.00
DEN 499.20

Стока
Достапно.


Чекор 3 : Чип чистење (контактни точки за чистење)
Чистење на мастило кертриџ чип со гумичка , а потоа се ре-инсталира, да видиме дали тоа ќе работи.
Ако овој метод не може да го реши проблемот, пробај чип чистење како што е прикажано во Прашање 2
Прашање 4 : Пауза линија во Печатење работни Места
Причина : 1) Постои воздух под сунѓерот во мастило кертриџ
2) глава за печатење заглави во текот на долго време на испорака
3) protet филм лепило ги заглави глава за печатење
Решение : 1) се Тресат мастило кертриџ
2) си го Цица мастило со ткиво како на следнава слика 4 :
Прашање 5 .
* Ако вашиот печатач нели "stop/reset копчето", може да се обидете да се игнорира трепка и притиснете го копчето "во РЕД" за да продолжите да печатите, да видиме дали тоа ќе работи.како слика 4
Начин на плаќање
Како да се платат? Pls се однесуваат директно на :
Повратни информации :
Ако сте задоволни со нашите производи и услуги, ви благодариме за да ни остави 5 ѕвезди postive повратни информации. Печатарски Бои мешавина
Причина : нормално прашањето доаѓаат од color кертриџ ,Мастило следат по откине заштита на филмот ,Корисниците не се чисти пред да го инсталирате во печатач
Решение : Чисти и тест на глава за печатење (Боја ) со ткиво .до 3 бои посебно на ткиво .
Нашите мастило касети се Remanufactured .

Детали

Тип:
мастило кертриџ
Компатибилен Бренд:
Lexmark
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Број На Модел На:
За Lexmark 27
Бренд Име:
einkshop
Функција:
Повторно Произведени
Кертриџ за Статус:
Целосна
За Lexmark 27:
За Lexmark Z13 Z23 Z25 Z33 Z515 Z615
Соодветен печатач:
за lexmark Z35 Z603 Z605 X75 X1150 Z513
за lexmark Z603 Z605:
За lexmark 17 27
За lexmark 17 27:
За Lexmark 27
за lexmark 27 касети:
за lexmark 27 касети
за lexmark z615 мастило:
за lexmark z615 мастило
за lexmark z615:
за lexmark z615
за lexmark x75 кертриџ:
за lexmark x75 кертриџ
за lexmark z25:
за lexmark z25
за lexmark z35:
за lexmark z35
Свеж

Избор на клиенти