.

.

New
Гравирање машина вретено автоматско platen контрола, ЦПУ плоча менгеме diy додатоци 80mm заграда, акрилик панели заградата 80mm

Гравирање машина вретено автоматско platen контрола, ЦПУ плоча менгеме diy додатоци 80mm заграда, акрилик панели заградата 80mm

DEN 1960.00
DEN 2063.52

Стока
Достапно.

Карактеристики : нема клип, треба само мала количина на лепак точка три секунди, заштеда и до 95% на работна сила.
Инсталација : плочата е поставена на гравирање машина вретено и прилагодување на вертикална положба, затегнете на шрафовите за да се зацврсти на горниот и долниот саканата позиција : 3ММ плоча под дното плоча со нож паралелно, 4 MM-6 MM дебела плоча, platen е нагоре 2-3ММ, и така натаму. Одржување : редовни топката во дното плоча на путер. Издлабена на донесувањето стапка на производот до 100% (ако не се смета фактори) гравирање големина е точна.
Применливи Вретено : вода, воздух Предмет : машини, рекламирање, камен гравирање машина за бренд : различни бренд вретено мотор Апликација материјали : акрил, алуминиумска плоча, пластични одбор боја одбор, МДФ и други материјали, особено од 1 см или помалку лист. Како работи : чинија со мала количина на лепак три секунди на гравирање машина платформа, а потоа фиксните на чинија гравирање машина вретено, позајмуваат на моќност на моторот спорт сам по себе, така што под притисок плоча уред со моторни спортови, постојан притисок плоча автоматски на платформа, со лист материјал не е скокање нагоре и надолу, непречено функционирање, без додавање на било каква дополнителна сила. Има silencer прашина ефект, не влијае на алатка за промена. Процес на производство : локалните заварување, вртење, изгасне. Температурата на работа : понизок од гравирање машина сама по себе бара работни услови 1 пати.

Детали

Оперативен Брзина:
no
Примена:
Дупчење
Диск:
Моторни
Максимален Вртежен Момент:
no
Број На Модел На:
ID80MM
Внатре дијаметар:
80mm
Свеж

Избор на клиенти