.

.

New
Батерија за домашна употреба ладно ласерска терапија опрема Преносни Ниско Ниво Ласерска терапија Машина За Тело Болка lllt рачни

Батерија за домашна употреба ладно ласерска терапија опрема Преносни Ниско Ниво Ласерска терапија Машина За Тело Болка lllt

DEN 16800.00

Стока
Достапно.

Пратката ќе бидат испратени од страна на DHL во повеќето земји, Па ве молиме да ни остават детали адреса, не P.Ви благодариме! Напон спектар : 100 V~240 V
Ласерски Медиум
Ga A/ Како Phlx
Ласерска Бранова Должина
650nm+808nm
Ласерски Излезна Моќност
5mw+150mw
Ласерски Оперативен Напон
110-240 V
Времето Опсег
10-30mins за усогласување
Средина Температура
-20°C-40°C
Релативната Влажност
≤85%
Атмосферски Притисок
86kpa-106kpa
Извор На Енергија Се Користи
Литиум батерија со капацитет од 1000 m Ah
Сертификат
CE ISO9001 ISO13485 CFDA Ro Hs
Гаранција
една година
Пакување
23.
Апликации
.5 х 5cm
Предности
Нашата машина користење на 808nm за медицинска употреба и 650nm за домашна употреба, преку посебните делови на зрачењето и користење на светлината зрачење на ласерски и бранова должина однос на промена на биолошки карактеристики како и директно да навлезе во меридијанска , не-термички фотони на светлина кои се емитуваат од ласерски помине низ кожи слоеви (дермисот, епидермисот, и subcutaneous ткиво или ткиво масти под кожата)
Кога клетките се апсорбираат светлина, енергија, ќе започне серија на настани во ќелија што е теорија, за да на крајот резултира во нормализирање на оштетени или повредени ткиво, намалување на болка, воспаление, едем и вкупна редукција во лекување на време со зголемување intracellular метаболизмот. Ако имате било какви други прашања, ве молиме испратете ни порака.

Детали

Приклучок Тип:
ЕУ Plug 100V-240V, НИ Plug 100V-240V
Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Материјал:
ABS
Бренд Име:
LASTEK
Број На Модел На:
БДП
Големина:
Medium
Примена:
Телото
Напон Спектар:
100V~240V
Свеж

Избор на клиенти