.

.

New
Здравствена Заштита ДЕСЕТИЦИ Електрични Stimulator XFT-502 Ниска Фреквенција Дигитални Massager Болка+8pcs XFT Electrode Влошки За Слободни

Здравствена Заштита ДЕСЕТИЦИ Електрични Stimulator XFT-502 Ниска Фреквенција Дигитални Massager Болка+8pcs XFT Electrode Влошки

DEN 750.00
DEN 882.24

Стока
Достапно.

Едноставна-да работат, пренослив уред за болки. Пакетот вклучува : 1 x XFT-502 Massager 8 x Electrode Влошки 2 x Electrode Кабелот 1 x Electrode Подлога Носителот 1 x Упатството Забелешка : батеријата не се вклучени Ако ви требаат повеќе додатоци или масажа уред, можете да пристапите на следниот линк : Десетици масажа машина : Десетици massager комбинација : Десетици massager додатоци : Electrode доведе жица кабли : Electrode ракавици и sock и kneepads : Electrode обука влошки : Слики :
.Мускулите Stimulator XFT-502 XFT-502 е двојно канали, батерија-управувана, ниска фреквенција (помалку од 100 Hz) терапевтски massager. го стимулира телото сопствени природни лекови против болки. Како тоа е многу мал, poeple може да се стави во џеб и да го направите масажа не само од дома, но, исто така, во канцеларија или на патување. Тоа може да се користи за ублажување на болката во рамењата, грбот, половината, нозе, раце, foots и друг дел од телото. Злато-рака усвојува profund Кинески традиционалната медицинска теорија на Двоен канали, 2 electrode жици, 4 electrode влошки Батерија управувана, мали, рачен, може да се стави во џеб 4 режими : прислушување, вибрации, масажа и авто режим, врши масажа поатрактивна и повеќе пријатно Работа надвор во секое време и насекаде. Спецификација : Точка име : XFT-502 масажа терапија се Користи за : Употреба за назад, колено, рамо, глуждовите, зглобовите и лактите Материјал : ABS, пластични Масажа на владата : 4 режими на Фреквенција : Помалку од 100 Hz Функции : Ублажување на болката во рамењата, грбот, половината и други делови од телото се Смири anaesthetization и да се намали заморот се Подобри циркулацијата на крвта за Вежбање на мускулите, ублажување на болката во мускулите Зголемување влакна контракција Карактеристики : ФДУ расчисти за над-the-counter продажба (нема рецепт е потребно).

Детали

Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Бренд Име:
Elysaid
Примена:
Телото
Материјал:
ABS
Број На Модел На:
SU-XFT 502
Точка име :
Десетици Терапија ЕМС Massager
Својства :
Физикална терапија
Примена:
Масажа на телото
Функција:
Масажа влошки & Акупунктура пен
Третман делови :
Рамената, грбот, половината, раце, нозе
Напојување:
DC 3.0 (AAA/ 1.5*2)
Фреквенција:
1-100HZ
Големина:
94mm*50mm*11mm
Материјал:
Метал и ABS
сертификација:
CE, ФДУ Регистрирате, ISO13485
Свеж

Избор на клиенти