.

.

New
2017 Топла Продажба CE Дигитални Терапија Машина Пулсот со Полно Тело, Акупунктура Massager 8 Влошки со dual-излезна функција

2017 Топла Продажба CE Дигитални Терапија Машина Пулсот со Полно Тело, Акупунктура Massager 8 Влошки со dual-излезна функција

DEN 586.00
DEN 623.52

Стока
Достапно.


Овој дигитален терапија машина со голем LCD дисплеј, лесен за употреба.
На massager врз основа на физиката, bionics, биолошки електрични, традиционален Кинески
медицина наука на канали и обезбедувањето принцип.
Тоа не само што е во функција на акупунктура, thump, масажа,cupping, масажа, scrapping,
тенко тело, но, исто така, има уникатен имунолошкиот регулирање на функцијата,
Повеќе прецизни во третманот со дигитална технологија.
Подлабоко во третманот со инфраред електроди.
Има dual -излезна функција, еден уред носи неограничени уживање на целото семејство.
Електронски пулсот промовира вашиот циркулацијата на крвта, ја олеснува вашата болка и го поттикнува метаболизмот.
Погоден за половината, рамењата, нозете, нога масажа и физикална терапија.
Спецификации :
Материјал : ABS
Напојување : DC 4.5 V, 3 AAA батерии( НЕ се ВКЛУЧУВААТ)
Моќност : 17 MA (отпорност на оптоварување 1 K)
Димензии : Прибл. 13 * 6.7 * 3cm / 5.1 * 2.6 * 1.2 во
Тежина : Околу. 73g
Пакетот Вклучува :
1 Дигитален терапија машина
1 Полнач
1 USB кабел
1 User manual(англиски)
2 Electrode Кабел (Близнак)
8 Electrode Се Почитуваат Влошки

Детали

Приклучок Тип:
ЕУ приклучок, приклучете НИ се
Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Големина:
Medium
Примена:
Телото
Материјал:
Композитен Материјал
Бренд Име:
icarekit
Број На Модел На:
420192/420193
Примена:
Телото
Свеж

Избор на клиенти