.

.

New
Коленото болка артритис, болка олеснување здравје massager воздушен притисок црвено светло massager 4 во 1 електронски уред

Коленото болка артритис, болка олеснување здравје massager воздушен притисок црвено светло massager 4 во 1 електронски уред

DEN 10404.00
DEN 13872.00

Стока
Достапно.

Во процесот на користење,ако се чувствувате висока притиснете,ве молиме долго притиснете го
копчето"on/off"или само се повлече до моќта приклучокот. Преку airbag на двете страни на стискаш, dredging каналот , ублажување на болка во коленото.Овој уред е дома користење на здравствена заштита производи.
Црвено светло и 808nm ласерски пенетрација е 1cm да 7cm , тоа би можело да се промовира циркулацијата на крвта и на ласерска енергија може да се апсорбира брзо од страна на клетките, именуван како "светлина на животот"
Силен болка COZING-T02 функција :
Мали димензии , лесно да се носат
Тоа е комбинација на ниско ниво ласерска терапија , црвено светло терапија , Месење масажа и далеку инфрацрвен термичка терапија во еден уред, за да се обезбеди одличен третман ефикасност
Голем LCD дисплеј , лесно за ракување.
Коленото болка артритис, болка олеснување здравје massager воздушен притисок црвено светло massager 4 во 1 електронски уред
Производ Функции : црвено светло терапија, ниско ниво ласерска терапија, месење масажа, далеку инфрацрвен термичка терапија
Корисничка група : болка во коленото, заеднички оток, спортски повреди и така натаму
Технички индекс :
Влезен напон
Глобална напојување за AC100-240 V 50/60 Hz
Номинална напон
DC 5 V
Номинална струја
2.Ве молиме не користете го телефонот кога спиење(да се спречи толпата)
2.
Што е Табу тема?
1. Забрзување на метаболизмот на клетките и раст од црвено светло и ласерска светлина зрачење, за побрзо лекување на рани.

Детали

Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Големина:
Medium
Материјал:
Композитен Материјал
Бренд Име:
COZING
Број На Модел На:
COZING-T02
Примена:
Kneen , глуждот , рамо или лактите
Објектот:
Коленото болка артритис, болка олеснување здравје massager воздушен притисок
Ласерски диоди:
808nm со 3pcs
led диоди:
16pcs
Функции:
црвено светло терапија, ниско ниво ласерска терапија, месење масажа, далеку inf
Екранот:
голем LCD дисплеј , допирни клучеви
Обликот:
90 степени
Големина:
компактен, лесен за носење
Функција:
функцијата може да се прилагоди и може да се види од екранот
Предност:
Нема потреба од дополнителна рачни .
Свеж

Избор на клиенти