.

.

New
1200Particle Терапија Уво Семе Налепници Уво Акупунктура Игла Печ Уво Заштита Масажа Кинески Терапија Акупунктура

1200Particle Терапија Уво Семе Налепници Уво Акупунктура Игла Печ Уво Заштита Масажа Кинески Терапија Акупунктура

DEN 314.88

Стока
Достапно.

на зглобот болка . heliums polyuria присутните , oab , urodynia , uroschesis . Auricular Медицина има многу предности во однос на други лекови, поради своите единствени методи во дијагнозата и третманот. ( 2 ) aspecof : во interphalangeal зона под канцеларија , scapha односно 2 зона . Auricular Третман, од друга страна, го третира клиенти едноставно со семе и масажа. Тоа беше споменато во најпознатите од древни Кинески медицински учебници, "Жолта Царот е Класичен на Интерна Медицина. Auricular Дијагноза нуди многу едноставна дијагноза метод со проверка на боја, форма, и електричен сигнал промени на одредени уво поени. може да се користи за да се дијагностицира многу различни болести, вклучувајќи ги и внатрешните, на гинеколошки и хируршки услови може да се користи за естетска цел и анти-стареењето е одличен за ослободување на болка, треска, вртоглавица и вртоглавица и расчистување на ум
Уво семе Уво налепници Уво притиснете Болка ослободување на уво acupoint притисок auricular терапија
Исхрана уво механизам : 1. heliums присутните singultus , morbilli nessel , titillation , hemoptysis ." Во модерните времиња, auricular терапија се покажа за да се стимулира ослободувањето на ендорфин, на свој на телото се чувствуваат-добар хемикалии. ( 9 ) тркала 2 : во воланот l област под 's office heliums , односно 10 зона . scapha екс-b2 ( 1) се однесува на : во scapha врвот канцеларија , односно scapha 1 зона . heliums lightheadedness присутните , главоболка , висок крвен притисок ( 8 ) тркало 1 : на дното на 's tubercle на heliums канцеларија heliums , односно 9 зона . налепници за по запомнете да често се ставени на apllying канцеларија , подобрување на acupoint стимулирање . ( 11 ) тркало 4 : во воланот 3 површина под 's office heliums , односно 12 зона . ( 10 ) воланот 3 : во воланот 2 површина под 's office heliums , односно 11 зона . Auricular Медицина. општи еднаш се чувствуваат уши да apllying redder оток ( околу 30 секунди ) 1 . ( 6 ) : уво совети auricles во folio горниот напред совет , односно 6 , 7 heliums зона .

Детали

Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Големина:
Small
Број На Модел На:
WB
Материјал:
Природни
Примена:
уво
Сет:
Пакување
Големина:
1200pcs/pack
Земја на потекло:
Гуангжу,Кина
Точка име :
Природни
Свеж

Избор на клиенти