.

.

New
16pcs/set лава Природна Енергија Масажа камења масажа камен топла бања рок базалт камен со грејач кутија 110-240V

16pcs/set лава Природна Енергија Масажа камења масажа камен топла бања рок базалт камен со грејач кутија 110-240V

DEN 2605.00
DEN 2832.00

Стока
Достапно.

Вратот : Вообичаени симптоми : вратот и грбот, болка, замор, беспомошна вратот, објекти силна, хроничен замор, шах-индуцирана на повреда. Употреба : се Применува "Етерични масла" се применува на вратот, рамото, со топли вулкански топли камен околу вратот, околу рамо релаксирачката масажа, топла камен и потоа нагоре и надолу страна лизгање scuffing. половината : Вообичаени симптоми : ниско во грбот, слабост, импотенција, бубрезите, замор, хроничен замор и така натаму. Употреба : се Применува "Етерични масла" се применува на стомакот, избегнување на папокот со дланка во насока на стрелките на часовникот кружно движење да се смири, а потоа топло благотворно вулкански топли камен круг во стомакот, и топол камен поставени на umbilicus 10 до 15 минути топлина. Приклучок во моќта на топлина околу 25 минути (на температурата на кожата во согласност со клиент е пристапност, обично не повеќе од 70 °). стомакот : Вообичаени симптоми : нередовна менструација, dysmenorrhea, Палатата ладно, пролив, запек, варење, хроничен гастритис. Употреба : се Применува "Етерични масла" се применува на челото, храмови, назад низ косата, со топли вулкански топли камен во челото, вратот релаксирачката масажа 15 до 20 минути, а во исто време со два топли камења притиснете на храмот 2 до 3 минути. По отстранување на камења загреани ставен на чиста крпа. Употреба : се Применува "Етерични масла" во половината, лизгање нагоре и надолу со топли вулкански камен од двете страни на ' рбетот топло, мочниот меур 5 до 8 минути, а потоа неподносливо жешко камен круг, се стави во бубрезите 10 минути топлина.

Детали

Стандарден Напон:
220v
Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Примена:
Телото
Материјал:
Композитен Материјал
Бренд Име:
HANRIVER
Свеж

Избор на клиенти