.

.

New
Нова 2 Пара AED Обука Машина за Спроведување Закрпи За Возрасни AED Traing Електронски Влошки

Нова 2 Пара AED Обука Машина за Спроведување Закрпи За Возрасни AED Traing Електронски Влошки

DEN 898.00
DEN 1056.00

Стока
Достапно.


Возрасни замена тренинг влошки,само за обука ,а не за клиничка употреба . Ве молиме не го чувајте обука влошки со твоите AED машина . За користење со Heart Start Тренер или FR/FR2 AED машина во обука на владата. Спецификација Точка име : AED Обука Подлога Материјал : Поли пена Напојување : DC3.0 V (2*AAA Батерија) Производ големина : 13.2 cm*8.7 cm*2cm , за возрасни употреба. Исклучување На Струјата : Максимум Оперативни Струја : Карактеристики : 1.XFT има сорти на AED Тренер electrode влошки кои може да се користи со светски познатиот брендирани AED тренер. 2.Самолепливи, обновливи и издржливи. 3.Супер проводен елемент. 4.Реупотребливост : повеќе rpeated употреба, без намалена ефикасност за да се намали electrode подлога секоја апликација цена. 5.Економски : XFT electrode влошки се достапни на многу конкурентни. Упатство за Употреба : да се Отстрани обука влошки од поддршка и важат за обука manikin. Вратите на поддршка за повторна употреба . Се однесуваат на FR2 дефибрилатор упатства за употреба за целосни инструкции за употреба во обука на владата. Внимание : Не за Клиничка употреба. Пакетот вклучува : AED обука влошки * 2 пара Слики :

Детали

Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Бренд Име:
Elysaid
Број На Модел На:
SU-AEDP150
Големина:
Multi Size SML
Примена:
Телото
Материјал:
Композитен Материјал
Точка име :
AED Обука Подлога
Својства :
AED Обука Подлога За Прва Помош
Примена:
Само обука за користење
Тип:
AED Обука electrode влошки
Компатибилен:
AED обука следење
Материјал:
Поли пена
Само Лепило:
Yes
Големина:
за употреба на возрасни
Дебелина:
2mm
сертификација:
ISO/CE/ФДУ
Свеж

Избор на клиенти