.

.

New
Нова Електрична Дигитални Терапија Massager Ниска Фреквенција Терапевтски Уред Со Electrode Лицето Маска За Тело Лице Мускулна Релаксација

Нова Електрична Дигитални Терапија Massager Ниска Фреквенција Терапевтски Уред Со Electrode Лицето Маска За Тело Лице Мускулна

DEN 2122.00
DEN 2496.00

Стока
Достапно.

го стимулира телото сопствени природни лекови против болки. Функции : Ублажување на болката во рамењата, грбот, половината и други делови од телото се Смири anaesthetization и да се намали заморот се Подобри циркулацијата на крвта за Вежбање на мускулите, ублажување на болката во мускулите Зголемување влакна контракција Карактеристики : ФДУ расчисти за над-the-counter продажба (нема рецепт е потребно). Тоа може да се користи за ублажување на болката во рамењата, грбот, половината, нозе, раце, foots и друг дел од телото.
Мускулите Stimulator XFT-502 XFT-502 е двојно канали, батерија-управувана, ниска фреквенција (помалку од 100 Hz) терапевтски massager. Едноставна-да работат, пренослив уред за болки. Пакетот вклучува : 1 x XFT-502 Massager 8 x Electrode Влошки 2 x Electrode Кабелот Electrode лицето маска*1pc Доведе wire кабел*2 Забелешка : батеријата не се вклучени Слики :
. Злато-рака усвојува profund Кинески традиционалната медицинска теорија на Двоен канали, 2 electrode жици, 8 electrode влошки Батерија управувана, мали, рачен, може да се стави во џеб 4 режими : прислушување, вибрации, масажа и авто режим, врши масажа поатрактивна и повеќе пријатно Работа надвор во секое време и насекаде. Како тоа е многу мал, poeple може да се стави во џеб и да го направите масажа не само од дома, но, исто така, во канцеларија или на патување. Спецификација : Точка име : Ниска фреквенција massager Својства : Massager, Рехабилитација терапија материјали Режим : Допрете го, вибрации, масажа, авто Канал : Dual channel, 4 влошки Материјал : ABS, пластични Напојување : 2 парчиња AAA батерија Точка име : electrode лицето маска Барањето : лицето, десетици машина Облик : лицето-форма Plug:2.

Детали

боја:
Сребрена, Црна
Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Бренд Име:
Elysaid
Големина:
Multi Size SML
Примена:
Телото
Материјал:
Композитен Материјал
Број На Модел На:
ZHacamaj116
Точка име :
XFT-502 ниска фреквенција massager
Својства :
Massager, Рехабилитација терапија материјали
Примена:
Телото, Масажа
Функција:
Електрични, преносни
Функција:
Ублажување на болката во рамењата, грбот, половината, нозе, раце
режим:
Допрете го, вибрации, масажа, auto
Канал:
Dual channel, 4 влошки
Материјал:
ABS, пластични
Напојување:
2 парчиња aaa батерија
сертификација:
CE, ISO13485
Свеж

Избор на клиенти